Uroczyste otwarcie firmy Grześkowiak

  • KW
  • 2017-06-07 14:34:14
Uroczyste otwarcie firmy Grześkowiak
  • Foto: TV Gawex

7 czerwca 2017r. o godz.12:00 odbyło się uroczyste otwarcie Strefy Płyt oraz hali produkcji komponentów meblowych firmy Grześkowiak, która jest kolejnym inwestorem w Szczecineckim Klastrze Meblowym. Otwarcie odbyło się podczas targów Hausmesse w Szczecinku.

Tegoroczna edycja imprezy Hausmesse jest wyjątkowa pod wieloma względami. Już teraz wiadomo, że odwiedziła ją rekordowa liczba klientów, bo aż z 35 krajów. Oprócz wielu prelekcji m.in z dziedziny przemysłu drzewnego, przybyli goście mają także możliwość do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk. Jednym z ważniejszych punktów tegorocznych targów było oficjalne otwarcie kolejnej firmy działającej pod skrzydłami Szczecineckiego Klastra Meblowego. Dziś oficjalnie swoją działalność w Szczecinku rozpoczęła Strefa Płyt Grześkowiak, która jest kolejną firmą, która zasila szczecinecki Klaster Meblowy. Przedsiębiorstwo Pana Wojciecha Grześkowiaka funkcjonuje w idei Klastra Meblowego od 10 lat, dlatego zakład w Szczecinku był naturalną koleją rzeczy w rozwoju firmy.

Podczas oficjalnego otwarcia Strefy Płyt Grześkowiak głos zabrał także Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas oraz Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, którzy wspólnie dziękowali właścicielowi firmy za utworzenie kolejnych miejsc pracy w naszym mieście. 

Strefa Płyt Grześkowiak obecnie zatrudnia około 27 osób, jednak docelowo liczba ta ma ulec zmianie i zatrudnienie w firmie będzie mogło znaleźć nawet 70 osób. Dużą rolę w rekrutacji odegrał Powiatowy Urząd Pracy, który specjalnie na potrzeby firmy zorganizował dwie giełdy pracy, na które zgłosiło się ponad 110 osób, z których po spotkaniach wybrano 30.

Na Strefę Płyt składa się hala produkcyjna plus dział sprzedaży. Większość sprzedaży będzie się odbywała w salonie Strefy Płyt jednak firma nie wyklucza prowadzenia także sprzedaży internetowej.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (07.06) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: