Strefa Aktywnego Wypoczynku będzie nareszcie aktywna. Zadba o to SAPiK

  • KW
  • 2017-06-07 14:27:53
Strefa Aktywnego Wypoczynku będzie nareszcie aktywna. Zadba o to SAPiK
  • Foto: TV Gawex

Strefa Aktywnego Wypoczynku ma nowego administratora. Na czas letni funkcję administracyjną przejęła Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Oprócz utrzymania porządku SAPiK zadba także o różnego rodzaju atrakcje dla mieszkańców.

Strefa Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Kopernika należy do jednych z ciekawszych miejsc Szczecinka. Jednak aby uatrakcyjnić ją jeszcze bardziej władze miasta postanowiły powierzyć na okres letni funkcję administratora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, która ma zadbać o to, by Strefa Aktywnego Wypoczynku faktycznie zaczęła być aktywna. Na pewno chcemy doprowadzić do tego, aby znajdował się tam stały punkt gastronomiczny (...). Prowadzimy rozmowy z gastronomami, a także zapraszamy, żeby się jeszcze zgłaszać, gdyż decyzje nie zostały podjęte - zachęca za pośrednictwem TV Gawex Łukasz Koczan, zastępca dyrektora SAPiKu.

Oprócz gastronomii SAPiK planuje również stworzyć wiele animacji kulturalno-rozrywkowo-sportowych dla wszystkich mieszkańców miasta i turystów. Jest w planie stworzenie cyklu imprez porannych sobotnio-niedzielnych z cyklu aerobik, joga. Uważamy, że w porozumieniu ze szczecineckimi instruktorami i instruktorkami cały sezon zapełnimy tego typu wydarzeniami. Na pewno chcemy postawić tam zamki dmuchane i organizować mini koncerty czy inne imprezy - dodaje Łukasz Koczan.

Wstępny plan funkcjonowania strefy w okresie letnim jest w trakcie opracowywania i zostanie udostępniony niebawem. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury formalnie przejęła administrację nad obiektem z dniem 24 maja br.

 

Komentarze (1)

Rzetelny 2017-06-07 19:12

Z całym szacunkiem do pomysłodawcy umieszczenia tam stałego punktu gastronomicznego... myślę, że to niezbyt mądry pomysł stawiać budkę z jedzeniem/piciem/lodami etc. tuż przy McDonald's. Tym bardziej gdy będą kupony w Mc ludzie wybiorą Mc choćby pójdą i kupią w Mc, a potem przyjdą na Strefę.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: