Barierka na lądowisku w Wilczych Laskach zniszczona

  • KW
  • 2017-06-06 14:32:05
Barierka na lądowisku w Wilczych Laskach zniszczona
  • Foto: TV Gawex

Kilka miesięcy temu w całej Polsce zrobiło się głośno o barierce zamontowanej na lądowisku w Wilczych Laskach, która dzieliła pas na pół. Jedni uważali ten pomysł za dobry i pożyteczny, jednak byli i tacy, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie w tej kwestii. Kilka dni temu okazało się, że ktoś wziął sprawy w swoje ręce i dosłownie pokazał co sądzi o owej barierce, wyrywając ją z podłoża. Sprawa została już zgłoszona na policję, która obecnie poszukuje wandala.

Barierka została zniszczona przy użyciu łoma. Zostały wyrwane wszystkie słupki, na których była ona zamontowana. Było to działanie celowe, a na wandalizm jestem bardzo mocno uczulony i będę dociekał aż znajdę sprawców i doprowadzę do ukarania - mówi Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek i dodaje, że sprawa skierowana została na policję i prowadzone jest dochodzenie. Barierka póki co nie została jeszcze naprawiona, gdyż policja nie wydała takiego takiego rozporządzenia. W chwili obecnej trwa ustalanie okoliczności i tożsamości wandala.

Jak podkreślił wójt, stan lądowiska jest zadowalający, użytkowanie pasa startowego jest nieodpłatne, a zamontowana barierka spełniała i będzie spełniać swoją rolę uniemożliwiając wjeżdżanie pojazdów niepożądanych na płytę lądowiska. Pozostali użytkownicy jeszcze mogą korzystać z drugiej części lotniska o długości 1,2 km. Choć jeśli nadal będzie się zdarzało, że koszty utrzymania lądowiska będą przekraczały nasze możliwości to zamkniemy najprawdopodobniej drugą część lotniska i problem zostanie rozwiązany - wyjaśnia wójt.

Urząd Gminy Szczecinek nie wyklucza także możliwości sprzedaży bądź wydzierżawienia lądowiska w Wilczych Laskach. Ryszard Jasionas nie ukrywa, że takie rozwiązanie byłoby dla gminy najbardziej korzystne. Okazuje się, że rozgłos jaki wywołała owa barierka przyczynił się do zainteresowania lądowiskiem. Zgłosił się pan, który jest zainteresowany nabyciem lotniska - kończy krótko wójt i dodaje, że o tym, czy lotnisko zostanie sprzedane bądź wydzierżawione dowiemy się wkrótce.

Barierka na lądowisku w Wilczych Laskach zniszczona

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: