Liga Kobiet Polskich w Szczecinku świętowała 70-lecie

  • KW
  • 2017-06-06 10:26:59
Liga Kobiet Polskich w Szczecinku świętowała 70-lecie
  • Foto: TV Gawex

5 czerwca szczecinecki oddział Ligi Kobiet Polskich obchodził 70-lecie istnienia organizacji. Z tej okazji zaproszono wszystkie członkinie, przyjaciół i sympatyków do udziału w uroczystościach, które odbyły się w kinie Wolność.

Choć 70 lat istnienia LKP w Szczecinku przypadało w roku 2016, to organizacja postanowiła świętować kilka miesięcy później. Jak zaznacza Danuta Ziętara, Przewodnicząca LKP w Szczecinku, historia działalności zarządu powiatowego ligi jest obszerna. My cały czas, przez te wszystkie lata, intensywnie działamy (...) Nasza pomoc to nie tylko Szczecinek, ale sięga też całej Polski czy nawet do Afryki. Wszędzie, gdzie jest potrzebne wsparcie staramy się angażować - zaznacza D. Ziętara.

Podczas spotkania w kinie Wolność medalami wyróżniono osoby, które wspierają organizację. Wśród nich znaleźli się: Dom Weselny ''Kolejarz'', Kamil Klimek Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, Krzysztof Lis - Starosta Powiatu Szczecineckiego, Jerzy Hardie-Douglas - Burmistrz Miasta Szczecinek, TV Gawex, Ireneusz Markanicz - Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Medal ''Zasłużony dla Niepełnosprawnych'' otrzymała także Przewodnicząca LKP Danuta Ziętara z rąk członków Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy, którzy gościli w Szczecinku i zaprezentowali zebranym układy taneczne do pieśni ludowych.

Druga część wydarzenia miała miejsce w Domu Kolejarz, gdzie odbyła się impreza taneczna. Wzięło w niej udział około 100 osób.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (06.06) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: