Budowa obwodnicy Szczecinka. ''Zakres robót będzie z każdym dniem rozszerzany''

  • KW
  • 2017-06-03 14:11:35
Budowa obwodnicy Szczecinka. ''Zakres robót będzie z każdym dniem rozszerzany''
  • Foto: TV Gawex

Postępy prac przy budowie wschodniego obejścia Szczecinka widać gołym okiem. Na trasie 12-kilometrowej obwodnicy ciągle trwają prace związane z przygotowywaniem placu budowy, usuwaniem krzewów i wyrębem drzew. Przy ulicy Słupskiej montowana jest też stacjonarna wytwórnia betonu. Przypomnijmy, jest to największa inwestycja w historii Szczecinka, która pochłonie 323 miliony złotych.

Prace związane ze szczecinecką obwodnicą rozpoczęły się ponad dwa miesiące temu. Aktualnie intensywne roboty zauważyć można między innymi na ulicy Słupskiej oraz na dojazdach do miasta. Mamy tu pierwszą fazę robót, a są to prace związane z przygotowaniem placu budowy. Wykonawca montuje stacjonarną wytwórnię betonu w rejonie węzła śródmieście przy DK nr 20. Trwa tam również zrywanie warstwy gleby. Łącznie usunięto 60 tys. m2 hummusu, czyli wierzchniej warstwy gleby. W wielu miejscach powstają też drogi technologiczne, ponieważ do lokalizacji, gdzie będą budowane obiekty inżynierskie, wiadukty ten ciężki sprzęt musi dojechać - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ostatnich dniach kierowcy mogli zobaczyć liczną wycinkę drzew. Takie prace odbywały się między innymi w okolicach Turowa oraz wiaduktów na ulicy Koszalińskiej. Na ukończeniu jest wycinka drzew. Trwa też usuwanie karpin i rozpoczynają się prace związane z usuwaniem kolizji energetycznych. Wszystko postępuje do przodu, a zakres robót będzie z każdym dniem rozszerzany - dodaje M. Grzeszczuk.

Jak na razie wszystkie prace odbywają się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez wykonawcę. Przypomnijmy, budowa nowej obwodnicy Szczecinka trwać będzie około 2 lat i jeśli nie będzie większych problemów z realizacją inwestycji, to nową drogą będziemy mogli jeździć w kwietniu 2019 roku.

Budowa obwodnicy Szczecinka. ''Zakres robót będzie z każdym dniem rozszerzany''

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: