Dodatkowy milion złotych na budowę stadionu lekkoatletycznego

  • KW
  • 2017-06-02 12:41:11
Dodatkowy milion złotych na budowę stadionu lekkoatletycznego
  • Foto: P. Rozmus

Powiat szczecinecki otrzymał kolejne wsparcie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Budowa stadionu lekkoatletycznego i budynku zaplecza przy Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinku idzie pełną parą. Niezwykle cieszy fakt, że na realizację zadania powiat szczecinecki uzyskał dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 1 000 000 zł.

1 października powiat podpisał z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę o dofinansowanie zadania w wysokości 3 000 000 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. W marcu br. powiat złożył kolejny, starannie przygotowany wniosek o przyznanie dodatkowych środków, które udało się pozyskać w konsekwencji zatwierdzenia przez ministerstwo aktualizacji Planu Rocznego 2017 do wyżej wspomnianego projektu - przypomina Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. W ten oto sposób z 10 mln. zł na jaki wyceniono inwestycję, 4 mln. zł pochodzą ze środków zewnętrznych. Nieocenione przy otrzymaniu dodatkowych funduszy okazało się wsparcie Posłanki na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: