20 wykonawców, transmisja na żywo w TVP - umowa na koncert ''Szczecinek end of the summer'' podpisana

  • KW
  • 2017-06-02 12:13:40
20 wykonawców, transmisja na żywo w TVP - umowa na koncert ''Szczecinek end of the summer'' podpisana
  • Foto: archiwum TV Gawex

W tym roku nad Trzesieckiem zamiast festiwalu disco polo odbędzie się impreza taneczna ''Szczecinek end of the summer'' transmitowana na żywo w Telewizji Polskiej. Jak podaje nam Łukasz Koczan, Zastępca Dyrektora SAPiKu, umowa oraz wszelkie zobowiązania zostały już podpisane. Szacuje się, że udział w koncercie weźmie około 30 tysięcy osób, natomiast na scenie zobaczymy około 20 wykonawców.

Koncerty muzyki disco polo, które w ostatnich 3 latach organizowała stacja Polo TV cieszyły się w naszym mieście ogromnym zainteresowaniem. Jak się jednak okazuje, w tym roku Polo Hit Festiwal się nie odbędzie. W zamian za to, SAPiK zapowiada inne wydarzenie, które powinno w pełni zadowolić fanów tego typu muzyki. Zrezygnowaliśmy z festiwalu disco polo, a w zasadzie rozbudowaliśmy jego formułę. Zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z Telewizją Polską organizując jeszcze większy festiwal muzyki tanecznej Szczecinek end of the summer'' - wyjawia nam Łukasz Koczan.

Wydarzenie odbędzie się 1 września br. i będzie transmitowane w Telewizji Polskiej w dwóch blokach po 45 minut. Cała impreza jednak trwała będzie o wiele dłużej. Oprócz tego, że zobaczymy największe gwiazdy disco polo, nie zabraknie również gwiazd muzyki lat 80-tych i 90-tych takich jak Mr. President, Fun Factory, a także zespołu Czerwone Gitary. Przekrój muzyczny będzie bardzo duży, a łącznie wystąpi około 20 artystów - wylicza nasz rozmówca i zaznacza, że to największa produkcja koncertowa jaka miała miejsce nad Trzesieckiem.

Koncert ''Szczecinek end of the summer'' będzie imprezą biletowaną. Ceny wejściówek nie zostały jeszcze ustalone, jednak jak zapewnia nas Łukasz Koczan, opłata będzie symboliczna. Umowa z telewizją również została już podpisana. 

Przypomnijmy, w kalendarzu tegorocznych letnich imprez zajął również miejsce koncert, który odbędzie się 30 czerwca. Lato w Szczecinku rozpocznie się wielkim wydarzeniem muzycznym, gdyż na placu koncertowym przy os. Zachód specjalnie dla szczecineckiej publiczności wystąpią: zespół Wilki, Mateusz Ziółko oraz wschodząca gwiazda muzyki rozrywkowej Landberry.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: