„Wpływ kormoranów na rozwój turystyki na Pojezierzu Drawskim” - konferencja w Pałacu Siemczyno

  • KW
  • 2017-06-02 07:47:06
„Wpływ kormoranów na rozwój turystyki na Pojezierzu Drawskim” - konferencja w Pałacu Siemczyno
  • Foto: TV Gawex

„Wpływ kormoranów na rozwój turystyki na Pojezierzu Drawskim” - pod taką nazwą w Pałacu Siemczyno odbyła się konferencja zorganizowana przez gminę Czaplinek. Celem spotkania było rozwiązanie problemów licznej populacji kormoranów, które szkodzą faunie i florze tej okolicy. Na konferencję zaproszeni zostali wszyscy zainteresowani wpływem działalności kormoranów na szeroko rozumiane środowisko, w tym na rybostan czy turystykę.

Problem szkodliwej działalności kormoranów od dłuższego czasu przyprawia o ból głowy burmistrza Czaplinka. Ptaki te opanowują jezioro Drawsko, zakładając gniazda na coraz większej powierzchni wysp, niszcząc roślinność, zanieczyszczając wodę oraz w dużym stopniu wyławiając ryby z jeziora. W czwartek (01.06) w Siemczynie odbyła się konferencja poświęcona tej problematyce. Konferencja była przygotowywana przez kilka miesięcy. Zadbaliśmy o dobór prelegentów, aby byli to fachowcy w swojej branży, którzy dostarczyli nam sporej wiedzy na ten temat (...). Zaprosiliśmy też zwolenników kormoranów, którzy przedstawią nam ich inną stronę zanim podjęta zostanie decyzja co w tej kwestii zrobić - wyjaśnił nam Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider.

Podczas konferencji odbyło się kilka prelekcji, które miały na celu w szczegółowy sposób zaprezentować całą problematykę. Wszystko po to, by znaleźć optymalne wyjście z tej trudnej dla Czaplinka sytuacji. Oprócz wykładów był również czas na dyskusje i wymianę opinii pomiędzy zaproszonymi ekspertami. Chcemy, żeby konferencja przyniosła określony skutek, dlatego przygotowaliśmy przy udziale pań i panów profesorów list otwarty do Ministra Szyszki oraz władz województwa, aby podjąć działania związane z regulacją kwestii kormoranów w sposób jednoznaczny, ustawowy - dodaje burmistrz. W konferencji udział wzięła również Poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska.

Komentarze (1)

Bobby 2017-06-02 15:32

Ustawa o kormoranach:) Burmistrz Czaplinka to ma zabawne pomysły:)) A kiedy ustawa o dzikach? kretach? komarach? lisach?:) szpakach?:) Też szkodzą, Panie ;) Jeśli liczycie, że Minister Szyszko nakaże wyciąć lasy i wystrzelać kormorany to się przeliczycie;)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: