CBA w Zakładzie Karnym w Czarnem

  • KW
  • 2017-06-01 08:40:58
CBA w Zakładzie Karnym w Czarnem
  • Foto: www.cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do siedziby kierownictwa Służby Więziennej oraz dwóch zakładów karnych: w Czarnem i Krzywańcu oraz kilku prywatnych firm - podaje rmf24.pl. Dotyczy to m.in. nieprawidłowości przy realizacji programu ''Praca dla więźniów''.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej m.in. w związku z realizacją inwestycji oraz rozliczeniem wielomilionowego dofinansowania przyznanego w ramach Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013” na szkodę instytucji dysponującej środkami publicznymi tj. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Umowy na dofinansowanie zostały podpisane w połowie 2014 r.

Agenci przeszukiwali biura, a także zabezpieczali dokumentację związaną z tworzeniem hal produkcyjnych w zakładach karnych, w których osadzeni mieli składać meble. Są podejrzenia, że doszło przy tych inwestycjach do nadużyć finansowych, a chodzi o publiczne pieniądze z jednego z programów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - informuje radio i podaje nieoficjalnie, że inwestorzy mieli zawyżać kosztorysy na zakup maszyn i prace budowlane.

Śledztwo w tej sprawie trwa od lipca ubiegłego roku i dotyczy 55 miejsc w całej Polsce. Reporterzy stacji ustalili, że może chodzić nawet o 50 milionów złotych - tyle wyniosło dofinansowanie dla dwóch znanych w kraju firm meblarskich.

Komentarze (2)

obywatel 2017-06-01 13:25

Niech CBA lepiej wejdzie do sejmu i do "ministra" Szyszko. Tam będzie, co robić.

PEŁOWIEC 2017-06-01 21:39

I Tuskomerkelowej ekipy....tam dopiero będą fanty

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: