Dwa miesiące prawa jazdy w Szczecinku. Ile osób przystąpiło do egzaminów i jaka jest zdawalność?

  • KW
  • 2017-05-31 11:50:33
Dwa miesiące prawa jazdy w Szczecinku. Ile osób przystąpiło do egzaminów i jaka jest zdawalność?
  • Foto: TV Gawex

Oddział Terenowy ZORD funkcjonuje w Szczecinku już od dwóch miesięcy. Aby zdać egzamin i zyskać upragnione uprawnienia do prowadzenia pojazdów, nad Trzesiecko przyjeżdżają kursanci nie tylko z naszego województwa, ale również z województwa wielkopolskiego i pomorskiego. 30 maja w bazie ośrodka odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową działalność.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis i Dyrektor ZORD w Koszalinie Eugeniusz Romanów, który na samym początku nawiązał do wzajemnych deklaracji Powiatu i ZORD-u, złożonych przed utworzeniem Oddziału Terenowego. Muszę przyznać, że negocjacje z Panem Starostą nie były łatwe, ale dotrzymał wszystkich obietnic. Chapeau bas Panie Starosto. Wystarczy spojrzeć na znajdujący się przed budynkiem parking, czy na ogół infrastruktury Zakładu Obsługi Nieruchomości, z której możemy korzystać (…). W następnej kolejności Dyrektor przybliżył odrobinę danych statystycznych:

52% przystępujących do egzaminu to mieszkańcy powiatu szczecineckiego(…) 9% zdających to mieszkańcy powiatu drawskiego. Tak jak przypuszczaliśmy, udało nam się zainteresować mieszkańców Czaplinka, Złocieńca i Drawska. Na egzaminy przyjeżdżają również kursanci z powiatu świdwińskiego, ale również z ościennych województw. 6% zdających to mieszkańcy powiatu człuchowskiego (…) Ogólnie do egzaminów podeszło 438 zdających (…), a zdawalność ogólna wynosi 34,41 %(…), zdawalność na placu manewrowym 30,25% (…), zdawalność teorii 56% (…) - mówił podczas spotkania Eugeniusz Romanów i dodał, że egzamin „na mieście” zdaje co druga osoba, natomiast zdawalność mieszkańców powiatu szczecineckiego wynosi 41%.

438 egzaminów w ciągu tak krótkiego czasu, to rewelacyjny wyniki – przyznał starosta. Dziękuję za tak miłe słowa kierowane pod adresem Samorządu Powiatu Szczecineckiego. Jako pierwsi w województwie byliśmy bardzo zdeterminowani, aby sfinalizować przedsięwzięcie. Nie było łatwo, ale nie mam najmniejszych wątpliwości – na co już wskazują statystyki – absolutnie warto (…). Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości w Oddziale Terenowym będą mogli również pracować mieszkańcy naszego powiatu, którzy nabędą uprawnienia instruktorskie (…) - dodał.

Starosta dziękował również za przychylność i pomoc w realizacji przedsięwzięcia Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdowi Geblewiczowi oraz Radnemu Sejmiku Wojewódzkiego Adamowi Wyszomirskiemu.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Komentarze (2)

Bobby 2017-05-31 13:51

Zdawanie prawa jazdy w tak małym mieście jak Szczecinek to opary absurdu. Dwa sygnalizatory świetlne na krzyż, brak dróg kilkupasmowych, brak skomplikowanych rond, brak tramwajów (poza wodnymi he he). Szczecinek jest tak mały, że można się nauczyć jeździć "na pamięć". Jak później taki gość ze zdanym prawem jazdy wypuści się do większego miasta to będzie dramat, bo nie będzie miał wyrobionego nawyku patrzenia na znaki, nie będzie umiał zmienić pasu ruchu na trójpasmówce, nie będzie przyzwyczajony do dużego ruchu, zaskoczy go tramwaj itp. Takie działania władz samorządowych i nadambicja małych miasteczek nie spowoduje bezpieczeństwa na drogach, ale jeszcze je pogorszy. A jak jest na polskich drogach z bezpieczeństwem to statystki wypadków nie kłamią.

Adamus 2017-05-31 18:35

Jeździć to się uczysz jak masz prawo jazdy a nauka jazdy to cię uczy abyś zdał egzamin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: