Akcja ''My nie gryziemy'' dobiegła końca

  • KW
  • 2017-05-31 10:18:01
Materiał wideo: CHODŹ NA SŁOWO

30 maja Szczecinek opuściła amerykańska ciężarówka Fundacji Ewy Naworol, która gościła nad Trzesieckiem od 11 maja. Każdego dnia, w specjalnie przygotowanej naczepie, przeprowadzane były szkolenia dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Łącznie zostało przeszkolonych ponad 2700 osób.

Zajęcia, które przeprowadziły Pani Katarzyna Woźniak oraz Pani Anna Rytwińska dotyczyły profilaktyki pogryzień oraz ataków przez psy. Uczestnicy uczyli się również bezpiecznego obcowania i komunikacji z czworonogami, a także udzielania im pierwszej pomocy. Po szkoleniu wszyscy już wiedzieli, czym należy karmić psy, a czego nie można podawać, bo jest to niebezpieczne. Dzieci ćwiczyły bezpieczną pozycję „żółwia”, która chroni w przypadku ataku czworonoga. Uświadamiano im także, że pies to nie tylko przyjemność ale także obowiązek: trzeba po nim sprzątać, wyprowadzać na spacery nawet podczas brzydkiej pogody i odpowiednio o niego dbać. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał książeczkę wydaną przez fundację, za pomocą której można utrwalić zdobytą wiedzę oraz pamiątkowe balony.

Z porad skorzystać mogli również dorośli właściciele psów. Każdego dnia po zajęciach przychodzili ze swoimi czworonogami by zasięgnąć różnorodnych porad oraz wskazówek. Pani Katarzyna Woźniak z Fundacji Ewy Naworol towarzyszyła nam także podczas Pikniku Trzech Osiedli oraz obchodów Dnia Samorządowca w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie. Podczas tych imprez udzielała porad w sprawie czworonogów oraz uczyła udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt. Chcielibyśmy podziękować za duże wsparcie Dyrektorowi OSiR Panu Maciejowi Makselonowi, Panu Eugeniuszowi Nowakowi, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, Pani Danucie Kadeli ze szczecineckiego schroniska dla zwierząt oraz wszystkim uczestniczącym w akcji - mówi spec. Paulina Peciak-Nazarewska.

We wtorek, na zakończenie akcji, razem z dziećmi z Przedszkola Miś straż miejska podziękowała przedstawicielom Fundacji Ewy Naworol za przybycie do naszego miasta oraz ogromny i bezinteresowny wkład w szkolenia najmłodszych mieszkańców. Oczywiście to dopiero początek nawiązanej współpracy i mamy pewność, że charakterystyczna amerykańska ciężarówka jeszcze nie raz zawita w nasze rejony. Sami wolontariusze powiedzieli, że będą miło wspominać pobyt w Szczecinku - podsumowuje spec. P. Peciak-Nazarewska.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia rozmowy na temat akcji ''My nie gryziemy'' dostępnej powyżej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: