Stworzył największą firmę autobusową w Polsce, będzie prezesem PKS Szczecinek

  • KW
  • 2017-05-30 14:17:27
Stworzył największą firmę autobusową w Polsce, będzie prezesem PKS Szczecinek
  • Foto: www.youtube.com

Zgodnie z zapowiedziami, na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu Szczecineckiego Starosta Krzysztof Lis zaprezentował swojego kandydata na stanowisko prezesa Spółki PKS Szczecinek. Już dziś wiadomo, że Rada Powiatu pozytywne zarekomenduje tę kandydaturę, jednak ostateczne zatwierdzenie nowego prezesa leży w gestii rady nadzorczej.

O tym, że szczecinecki PKS czekają poważne zmiany informowaliśmy Państwa już w połowie maja. Dotychczasowa prezes spółki Halina Mozolewska została odwołana ze swojej funkcji. 17 maja odbyło się spotkanie Starosty Krzysztofa Lisa z pracownikami PKS Szczecinek, na którym poinformował on załogę o zamianach w zarządzie. Odwołanie z funkcji prezesa zarządu odbyło się za porozumieniem stron. Nie ukrywam, że od 1,5 miesiąca prowadziłem analizy, żeby znaleźć odpowiednią osobę, dobrze przygotowaną do prowadzenia trudnych działań w Spółce PKS Szczecinek (...) Udało mi się namówić i przekonać autorytet, jeśli chodzi o zarządzanie tego typu dosyć specyficznymi podmiotami w zakresie transportu zbiorowego, Eugeniusza Szymonika - wyjawia nam Krzysztof Lis, Starosta Szczecinecki.

Eugeniusz Szymonik posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania różnego rodzaju przedsiębiorstwami transportu zbiorowego, głównie PKSami. Był też twórcą i wieloletnim prezesem Spółki Mobilis - największej firmy transportowej w Polsce. Odbyliśmy kilka spotkań z Panem Eugeniuszem, ja mu przedstawiłem informacje dotyczące Spółki PKS Szczecinek (...) Ostatnia wizyta spowodowała, że wyraził on chęć i zgodę na to, aby być kandydatem na szefa zarządu spółki - dodaje nasz rozmówca. Kandydat został przedstawiony na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu Szczecineckiego, który pozytywnie zaopiniował tę kandydaturę. Ostateczną rekomendację musi jednak wyrazić Rada Nadzorcza Spółki PKS Szczecinek, gdyż, jak zaznacza starosta, zarząd powołuje właśnie rada nadzorcza. W czwartek 1 czerwca odbędzie się posiedzenie rady, podczas którego podjęta zostanie uchwała, a od 8 czerwca Eugeniusz Szymonik ma objąć zarządzanie szczecinecką spółką. Przyszły prezes od dwóch lat jest na emeryturze, pochodzi z okolic Warszawy, a na czas zarządzania spółką przeprowadzi się do Szczecinka.

Starosta nie ukrywa, że szybkie poszukiwania nowego prezesa wiążą się z tym, by jak najprędzej wdrożyć program naprawczy do spółki, tak aby do końca roku uzyskała ona płynność finansową. W związku z tym zapadła decyzja o powołaniu na to stanowisko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Nowy prezes na pewno będzie musiał w trybie pilnym przygotować potrzebne analizy do wprowadzenia programu naprawczego. Krzysztof Lis nie ukrywa również, że powiat będzie nadal wspierał spółkę w działaniach nowego prezesa.

Komentarze (3)

Bobby 2017-05-30 20:35

Po co topić pieniądze podatników w spółkę, która i tak się utopi. Jeszcze nie widziałem, żeby którykolwiek PKS przynosiłby zyski. Sprowadzanie człowieka spod Warszawy i płacenie mu pewnie wysokiej pensji to pieniądze wydane w błoto. To już lepiej wydać na cukierki i rozdać szczecineckim dzieciakom. Większy pożytek z tego będzie i mniejsze obciążenie dla podatnika.

Tomasz 2017-05-31 10:12

Decydentom potrzebny psycholog

Gość 2017-06-03 07:31

Podajcie jakie wynagrodzenie będzie otrzymywał i po jakim czasie pks ma mieć płynność finansową jeśli jest tak duże zadłużenie jeśli nie da rady jaka odprawa finansowa pana Prezesa czeka i nie porównujmy Szczecinka do Warszawy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: