[FOTOGALERIA] Odjazdowy Bibliotekarz na rowerach

  • KW
  • 2017-05-30 13:29:29
[FOTOGALERIA] Odjazdowy Bibliotekarz na rowerach
  • Foto: TV Gawex

Już po raz kolejny miłośnicy jednośladów i książek spotkali się na rajdzie rowerowym ''Odjazdowy Bibliotekarz''. To wydarzenie przygotowane zostało tradycyjnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinku aby pokazać, że książki i biblioteka wcale nie są nudne, że można i warto spędzić wspólnie czas oraz wymienić się opiniami na temat książek.

Ogólnopolska akcja ''Odjazdowy Bibliotekarz'' to inicjatywa łącząca wszystkie pokolenia, podczas której spotykają się bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, aby razem, przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Szczecinecki rajd rozpoczął się o godzinie 10 pod Centrum Konferencyjnym ZAMEK. Następnie uczestnicy wyruszyli swoimi jednośladami na ścieżkę rowerową dookoła jeziora Trzesiecko.

Pierwszy przystanek to wieża Bismarcka, gdzie na uczestników czekali szczecineccy policjanci. Kolejno rowerzyści udali się w stronę Mysiej Wyspy, na której harcerze zorganizowali piknik i ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło tam konkursów sprawnościowych, literackich, a także wielu innych atrakcji i niespodzianek. W wydarzeniu oprócz uczestników wzięli udział również strażnicy miejscy oraz ratownicy z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek dbając o bezpieczeństwo rowerzystów.

Relacja z wydarzenia w środę (31.05) w serwisie informacyjnym TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: