Kolejny nietypowy kształt w Szczecinku - festiwal balonowy już 7-9 lipca

  • KW
  • 2017-05-30 11:23:54
Kolejny nietypowy kształt w Szczecinku - festiwal balonowy już 7-9 lipca
  • Foto: www.balonywszczecinku.pl

Zaledwie miesiąc i 8 dni pozostało do rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Balonowego w Szczecinku. Nad Trzesiecko po raz ósmy, dokładnie 7 lipca, zjadą się załogi z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, USA czy Danii. Wśród nich znajdą się piloci z nietypowymi kształtami balonów takimi jak znana już mieszkańcom Szczecinka butelka czy całkowita nowość - balon ''Babette''.

Nigdzie indziej w Polsce nie można zobaczyć balonów o kształtach innych niż tradycyjne. Organizatorzy Festiwalu Balonowego w Szczecinku przez wiele lat zabiegali o przyjazd choćby jednego balonu o wyróżniającym się kształcie. W 2011 roku długoletnia znajomość z niemieckim pilotem Marcusem zaowocowała uczestnictwem balonu samochodu - zabawki. Kolejne edycje to zwiększająca się ilość nietypowych kształtów. Brama Brandenburska, lokomotywa Orient Express, wóz strażacki, wielki biały wieloryb, Angry Birds, a także replika pierwszego balonu, jaki wzbił się we Francji w 1783 roku, wykonany przez braci Montgolfiere - to wszystko mogli oglądać mieszkańcy miasta i turyści uczestniczący w edycjach festiwalu balonowego.

W tym roku nowością będzie balon przedstawiający lalkę ''Babette'', który uszyty został na zamówienie prywatne. Nie reklamuje żadnego produktu, jest dziełem zrobionym według projektu powstałego w głowach pewnej belgijskiej rodziny. Każdy jej członek dołożył do balonu jakiś detal: ktoś wymyślił połączenie tułowia z rękami, co miało tworzyć postać wpisaną w kształt balonu, ktoś inny dołożył kolorowe "ubranko" i słuchawki, a na głowie umieszczono ładny kwiatek. Tak powstał piękny balon, który od lat odwiedza imprezy balonowe na całym świecie. W 2017 roku zawita do Szczecinka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: