Szczecineccy policjanci oznaczą Twój rower

  • KW
  • 2017-05-30 10:42:08
Szczecineccy policjanci oznaczą Twój rower
  • Foto: KPP Szczecinek

Szczecineccy policjanci engrawerem znakują rowery. Takie działanie sprawia, że rzadziej znajdują się one w zainteresowaniu przestępców.

Dzielnicowy ze szczecineckiej jednostki za pomocą specjalnego urządzenia „engrawer” ma możliwość oznaczenia praktycznie każdej rzeczy, gdzie technicznie da się wykonać ryt. Oznaczeniu mogą podlegać między innymi rowery. Na ramie jednośladu bądź innego przedmiotu umieszczany jest indywidualny numer, który jest widoczny, ale niemożliwy do usunięcia. Następnie naniesione numery trafiają do policyjnej bazy danych, a właściciele otrzymują potwierdzenie znakowania. Ponadto przedmiot oznakowany przez policję jest szczególnie widoczny, za sprawą specjalnej naklejki informującej o oznakowaniu i raczej nie jest w zainteresowaniu złodzieja. Z kolei po zaistnieniu przestępstwa kradzieży i odzyskaniu skradzionego przedmiotu, policja szybko ustali prawowitego właściciela - wyjaśnia mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.

Wśród społeczeństwa wzrasta świadomość, że warto zabezpieczyć swoje mienie w taki sposób, by w przypadku ewentualnej kradzieży łatwiej można było je odzyskać, dlatego znakowanie przedmiotów cieszy się dużą popularnością, a zainteresowani wciąż przybywają.

Czynność taką można wykonać w każdy wtorek w godz. 14:00 – 15:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku po wcześniejszej konsultacji z dzielnicowym sierż. szt. Krzysztofem Wawrzyniakiem tel. 94 37 53 538 lub kom. 571 323 957 (aktywny podczas służby obchodowej).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: