66-latek kierował pod wpływem alkoholu. Jego podróż udaremnił mieszkaniec Szczecinka

  • KW
  • 2017-05-29 13:10:29
66-latek kierował pod wpływem alkoholu. Jego podróż udaremnił mieszkaniec Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Dzięki wzorowej i godnej naśladowania postawie mieszkańca Szczecinka, policjanci szczecineckiej drogówki zatrzymali kierowcę po użyciu alkoholu. 66-letni mieszkaniec Szczecinka kierował samochodem mając 0,26 promila alkoholu w organizmie.

W miniony piątek (26.05) oficer dyżurny szczecineckiej policji otrzymał informację, że jedną z ulic w Szczecinku jedzie pojazd marki Mercedes, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zgłaszający, który bezpośrednio jechał za mercedesem, instruował policjantów o dokładnej lokalizacji samochodu. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że 66-letni mieszkaniec Szczecinka po spożyciu alkoholu wsiadł za kółko nie zdając sobie sprawy, jakie zagrożenie stwarza dla innych uczestników ruchu drogowego. W chwili badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna miał 0,26 promila alkoholu w organizmie - mówi mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku. Choć ilość wypitego alkoholu przez mężczyznę zakwalifikowała jego zachowanie jako wykroczenie, mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd. 66 – letniemu kierującemu grozi teraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym od 6 m-cy do lat 3, a ponadto kara grzywny do 5 000 zł.

Policja apeluje - jeśli nie jesteśmy w stanie przekonać tych, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kółka swoich pojazdów i za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, to apelujemy do świadków takich sytuacji: Widziałeś? Reaguj! Nie pozwól zabić się na drodze! Może to właśnie Twój telefon uratuje komuś życie!

Komentarze (2)

Jolka 2017-05-29 18:45

W Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Chyba ktoś namówił 66-latka na wypicie małego piwa, a ten powinien pieszo te kilkaset metrów pójść do domu i po auto przysłać syna.To nie jest możliwe,aby przy stanie 0,26 promila kierowca zataczał się swoim pojazdem od chodnika do chodnika zwracając na siebie uwagę Teraz kierowca za przekroczenie normy o 0,06 promila straci prawo jazdy,zapłaci 5000 grzywny,a może jeszcze dostanie wyrok więzienia. Jestem zdecydowaną przeciwniczka siadania za kierownica po alkoholu,ale ta sprawa wydaje mi się jakaś dziwna.

Bobby 2017-05-30 20:43

0,26 promila? To nie jest ilość alkoholu żeby zataczać się czy jechać zygzakiem. Zgłaszający, który bezpośrednio jechał za mercedesem i instruował policjantów o dokładnej lokalizacji samochodu pewnie sam napoił 66 latka, albo chciał się zemścić. Wszystko szyte grubymi nićmi.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: