21-letni złodziej w rękach policji. Okradał samochody i punkt usługowy

  • KW
  • 2017-05-29 07:27:44
21-letni złodziej w rękach policji. Okradał samochody i punkt usługowy
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni z Komisariatu Policji w Złocieńcu pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie miasta i gminy Złocieniec oraz dwoma usiłowaniami i jedna kradzieżą z włamaniem do lokalu usługowego na terenie Złocieńca zatrzymali 21-letniego mieszkańca.

Na przełomie kwietnia i maja br. do policjantów docierały zgłoszenia dotyczące usiłowań i kradzieży z włamaniem do zaparkowanych na terenie miasta i gminy Złocieniec samochodów, skąd kradziono radia samochodowe i pozostawione mienie. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło włamania do punktu usługowego. Jak się później okazało, ten sam sprawca włamywał się trzykrotnie do tego lokalu.

Policjanci ze Złocieńca wytypowali podejrzewanego o te czyny mężczyznę, a następnie pojechali go zatrzymać. W mieszkaniu 21-latka mundurowi znaleźli i zabezpieczyli marihuanę i młynek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a pracujący nad sprawą funkcjonariusze gromadzili w tym czasie materiał dowodowy niezbędny do postawienia podejrzewanemu zarzutów - wyjaśnia st. asp. Maciej Zieliński z KPP w Drawsku Pomorskim.

Śledczy ustalili również, że oprócz kradzieży z włamaniem do pojazdów 21- latek ma na swoim koncie inne przestępstwo. W odstępach kilkudniowych trzykrotnie okradł ten sam punkt usługowy i zabrał z niego znajdujący się sprzęt elektroniczny i pieniądze. Policjanci odzyskali część ukradzionego mienia. Funkcjonariusze przesłuchali 21-latka, który przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia w sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzuty nie tylko za kradzieże z włamaniem, ale również za posiadanie środków odurzających - dodaje st. asp. M. Zieliński.

Za popełnione przestępstwa grozi sprawcy nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego przez policjantów ze Złocieńca materiału dowodowego sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec 21- latka aresztu tymczasowego. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a o ostatecznym wymiarze kary zadecyduje wkrótce sąd.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: