''Nie mamy jednolitych tras, które dają komfort bezpiecznego poruszania się na rowerze po mieście''. Niebawem ma to się zmienić

  • KW
  • 2017-05-26 12:04:51
''Nie mamy jednolitych tras, które dają komfort bezpiecznego poruszania się na rowerze po mieście''. Niebawem ma to się zmienić
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku powstaną nowe ścieżki rowerowe. W bieżącym oraz przyszłym roku, w różnych miejscach miasta powstać ma około 7 kilometrów nowych odcinków dróg dla rowerów, dzięki którym będzie można bezpiecznie poruszać się jednośladami.

Turystyka rowerowa w naszych okolicach jest bardzo popularna dlatego w Szczecinku od wielu lat kładzie się nacisk na rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej dla rowerzystów. Do tej pory swobodnie można się poruszać na przykład w parku, natomiast problemy pojawiają się przy niektórych ulicach, gdzie ruch samochodowy jest największy. Tak naprawdę nie mamy jednolitych tras, które dają komfort bezpiecznego poruszania się na rowerze -  przyznaje Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. Podczas tworzenia Regionalnego Programu Operacyjnego i pomysłów usprawnienia miasta pojawiła się idea połączenia istniejących ścieżek rowerowych i zbudowania ciągów komunikacyjnych, które pozwolą na swobodne poruszanie się rowerem z jednej części miasta do drugiej (...) Z analizy wynika, że najbardziej istotnych jest 14 odcinków o łącznej długości ponad 7 kilometrów - dodaje zastępca burmistrza. Są to odcinki, gdzie do tej pory w ogóle nie było miejsca dla rowerzystów, na co fani jednośladów skarżyli się już od jakiegoś czasu.

Jak zaznacza nasz rozmówca są części, gdzie infrastruktura powstanie od nowa, a także odcinki, gdzie istniejąca już droga zostanie poszerzona i dostosowana do ruchu rowerowego. Nawierzchnia wykonana zostanie z takich materiałów, aby była przyjazna jednośladom czy rolkarzom (...) - zapewnia D. Rak.

Cała inwestycja realizowana będzie przez najbliższe 1,5 roku.

Komentarze (2)

Jerzy 2017-05-27 08:09

Bardzo by się przydała ścieżka rowerowa od wiaduktu do bacówki.

Ja 2017-05-29 10:29

Ścieżka może powstać do Bacówki, ale niech nie stawiają "z automatu" znaku zakazu ruchu dla rowerów po drodze, wzdłuż której będzie biegła ścieżka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: