Finał makroregionu Regions Cup w Szczecinku!

  • KW
  • 2017-05-26 09:56:55
Finał makroregionu Regions Cup w Szczecinku!
  • Foto: OSiR Szczecinek

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku po raz kolejny w tym roku będzie gospodarzem prestiżowej imprezy piłkarskiej. Po tym jak na przełomie marca i kwietnia organizowaliśmy mecz reprezentacji narodowych do lat 15 pomiędzy Polską a Walią oraz wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, tym razem będziemy mieli okazję gościć uczestników makroregionalnego finału turnieju Regions Cup.

Regions Cup określane są jako mistrzostwa Europy amatorów. Impreza przeznaczona jest dla piłkarzy w wieku od 18 do 40 lat, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi oraz nie podpisali kontraktu z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych.

Puchar Regionów organizowany jest co dwa lata i składa się z czterech etapów. Obecnie w makroregionach rozgrywana jest runda finałowa. Następnie odbędzie się krajowy turniej finałowy. Pomiędzy sierpniem a grudniem 2017 roku zwycięzca krajowych rozgrywek reprezentował będzie PZPN w międzynarodowym turnieju eliminacyjnym. Turniej finałowy Regions Cup odbędzie się w 2018 roku.

UEFA organizuje imprezę z myślą o utalentowanych piłkarzach, którzy z różnych względów nie zdołali przebić się do profesjonalnego futbolu. Regions Cup jest turniejem bacznie obserwowanym przez menedżerów i skautów. W finale makroregionalnym zagrają ze sobą reprezentanci Zachodniopomorskiego ZPN oraz Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Reprezentanci naszego województwa w półfinale pokonali Pomorski ZPN, a rywale okazali się lepsi od Wielkopolskiego ZPN. Trenerem naszej drużyny jest Paweł Ozga, a jednym z jej zawodników kapitan MKP Szczecinek – Adam Jabłoński.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 30.maja o 17:00 na płycie głównej Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa. To zresztą nie będzie koniec prestiżowych imprez piłkarskich. Już 13 czerwca będziemy gospodarzem finału Pucharu Polski ZPN, w którym miejscowy MKP Szczecinek zagra z Raselem Dygowo, a tydzień później w naszym mieście odbędą się Mistrzostwa Polski Kolejarzy.

info: OSiR Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: