Nowego prezesa PKS Szczecinek poznamy 1 czerwca

  • KW
  • 2017-05-25 11:16:41
Nowego prezesa PKS Szczecinek poznamy 1 czerwca
  • Foto: TV Gawex

Obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego. Jedna z podjętych uchwał dotyczyła rekomendacji osoby do objęcia funkcji prezesa zarządu szczecineckiego PKS.

Tuż przed wczorajszym (24.05) posiedzeniem Zarządu Powiatu Szczecineckiego odbyło się Walne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku, podczas którego podjęto m.in. uchwałę dotyczącą dalszego funkcjonowania spółki. Regularne obrady również rozpoczęła część uchwałodawcza. Członkowie Zarządu zdecydowali m.in. o wydzierżawieniu na okres 10 lat nieruchomości znajdującej się przy ulicy Wiatracznej, ustaleniu formy przetargu dotyczącej sprzedaży innej nieruchomości znajdującej się przy ulicy Staszica w Świątkach, dokonaniu zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2017 oraz dokonaniu zmian w układzie wykonawczym budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2017.

Ostatnia z podjętych uchwał dotyczyła rekomendacji osoby do objęcia funkcji prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Szczecinku. Starosta Krzysztof Lis szczegółowo przedstawił sylwetkę kandydata w oparciu o jego bogate portfolio. Poinformował, iż spotkał się z nim kilkakrotnie i zapoznał się z jego  pomysłami, które miałby zostać wkomponowane w plan naprawczy. Warto dodać, iż nazwisko nowego prezesa załoga szczecineckiego PKS pozna już 1 czerwca - wyjaśnia rzecznik prasowy starostwa Piotr Rozmus.

Wśród spraw finansowych członkowie zarządu zapoznali się m.in. ze sprawozdaniem z wykonania prac w zakresie pełnienia roli doradcy prywatyzacyjnego dla PKS. Usługi doradcze w tej kwestii świadczy Kancelaria Doradztwa Ekonomicznego ze Szczecina. Wśród spraw związanych z edukacją m.in. przychylono się do wniosku dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety i wyrażono zgodę na organizację nauczania indywidualnego dla jednego z uczniów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: