Remont starostwa powiatowego już w lipcu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-05-24 13:55:15
Remont starostwa powiatowego już w lipcu
  • Foto: TV Gawex

Starostwo Powiatowe nareszcie doczeka się remontu. Pierwsze prace planowane są na lipiec bieżącego roku. Jednym z ważniejszych elementów tej modernizacji będzie instalacja przeszklonej windy dla osób niepełnosprawnych.

O planach remontu starostwa powiatowego w Szczecinku mówiło się od dawna, jednak zawsze inne sprawy były ważniejsze, a co za tym idzie brakowało środków na podjęcie jakichkolwiek nawet najmniejszych prac remontowych. Już niedługo ten stan rzeczy ma się zmienić.  W tym roku udało się zapisać w budżecie kwotę na renowację obiektu starostwa. "Przygotowujemy ten proces inwestycyjny. Przypomnę, że w budżecie mamy zapisane 700 tysięcy na przeprowadzenie remontu starostwa. W miesiącu czerwcu kończymy dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę. Chcemy zacząć od rozwiązania problemów komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych, stąd pierwszym etapem będzie budowa w klatce schodowej widny szklanej, która rozwiąże ten problem." -powiedział nam starosta Krzysztof Lis. 

Zakres dalszych prac w obiekcie zostanie określony w zależności od tego ile będzie kosztował montaż windy. Proces inwestycyjny dotyczący remontu starostwa powiatowego przewidziano na lipiec. "Chcielibyśmy zacząć od tego najwyższego poziomu czyli II piętra z rozwiązaniem tego pierwszego piętra i półpiętra na poziomie biura starosty" - dodaje K.Lis.

Jak zapowiedział starosta, nie zamierza zwiększać środków na to przedsięwzięcie. Graniczna kwota remontu to 700 tysięcy złotych. Nawet gdyby pojawiły się jakieś oszczędności w budżecie powiatu np. z przetargów czy z innych procedur zostaną one przeznaczone na  rozwiązanie bieżących problemów spółki PKS Szczecinek.  "Mamy złożony wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w takim programie „Wyrównywanie Barier” na 150 tysięcy złotych dofinansowania tej windy. Nie wiem czy te środki finansowe otrzymamy. Gdyby tak się stało to kwota na remont automatycznie byłaby zwiększona do 850 tysięcy złotych. Jeżeli nie to ostateczną barierą jest kwota 700 tysięcy złotych, dlatego że nie widzę możliwości aby po stronie dochodów znaleźć dodatkowe środki finansowe na zwiększenie tej kwoty " - kończy nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: