Szczecineccy Mastersi w Toruniu wypadli doskonale

• 2017-05-23 13:56:23

20-21 maja 2017 roku w Toruniu odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie Masters o Błękitną Wstęgę Wisły. Były to zawody zaliczane do Pucharu Polski. Obsada zawodów była wyjątkowo silna. Oprócz dziesięcioosobowej reprezentacji Szczecineckiego Klubu Pływackiego w zawodach uczestniczyło 300 zawodników z: Torunia, Białegostoku, Poznania, Zgierza, Warszawy, Olsztyna, Krakowa, Opola i Szczecina oraz zawodnicy z Rosji, Litwy i Węgier.

Zawody rozegrano na nowoczesnym, ośmiotorowym basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przygotowania do zawodów dały wspaniałe rezultaty. Nasi zawodnicy zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 21 medali w tym: 11 złotych, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 12 miejscu na 56 zgłoszonych do zawodów stowarzyszeń.

Oto miejsca naszych zawodników: Krystyna Witkowska kategoria K zdobyła trzy złote medale na 100 m i 200 m stylem dowolnym, oraz 100 m grzbietowym a także srebrny medal na 50 m dowolnym. Alfreda Rabiej kategoria J zdobyła trzy złote medale na 50 m, 100 m i 200 m stylem grzbietowym, oraz srebrny medal na 50 m klasycznym. Irena Filipowska kategoria K zdobyła dwa złote medale na 100 m stylem grzbietowym i 50 m klasycznym, oraz dwa srebrne medale na 50 m i 200 m grzbietowym. Barbara Jaczewska kategoria H zdobyła dwa złote medale na 50 m i 100 m stylem dowolnym, oraz brązowy medal na 100 m zmiennym a także 4 miejsce 50 m klasycznym. Mariola Dębczyńska kategoria H zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym oraz trzy 5 miejsca na 50 m, 100 m i 200 m klasycznym. Ryszard Przelicki w kategorii K zdobył srebrny medal na 50 m stylem motylkowym oraz dwa brązowe medale na 50 m dowolnym i 100 m zmiennym a także 4 miejsce na 50 m klasycznym. Krzysztof Chitruszko kategoria H zdobył dwa brązowe medale na 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz 4 miejsce na 50 m klasycznym i 5 miejsce na 50 m grzbietowym. Anna Piotrowicz w kategorii G zajęła dwa 4 miejsca na 50 m stylem klasycznym i 100 m grzbietowym oraz 6 miejsce na 50 m grzbietowym i 8 miejsce na 50 m dowolnym. Jerzy Szeligowski kategoria H zajął 4 miejsce na 200 m stylem grzbietowym oraz dwa 6 miejsca na 50 m i 100 m grzbietowym. Wiesław Bielicki kategoria H zajął 5 miejsce na 100 m stylem zmiennym oraz 6 miejsce na 200 m dowolnym a także dwa 7 miejsca na 100 m dowolnym i grzbietowym.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków z Urzędu Miasta w Szczecinku. Kolejne zawody odbędą się we wrześniu w Koszalinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w sport i rekreację. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl.

info: Andrzej Wojnicz