Wyścigi samochodów terenowych nad Trzesieckiem we wrześniu

  • KW
  • 2017-05-23 11:37:48
Wyścigi samochodów terenowych nad Trzesieckiem we wrześniu
  • Foto: TV Gawex

Rajdy spod szyldu Baja odbywają się w naszym regionie od wielu lat. Była Baja Drawsko, Baja Czarne i ogólnopolska eliminacja Pucharu Świata, czyli Baja Poland. Teraz do tego grona dołączy Szczecinek i już we wrześniu tego roku samochody terenowe z całej Polski i także Europy zawitają nad Trzesiecko.

Wszechobecny kurz, zapach spalin i ryk silników - tego wszystko można doświadczyć biorąc udział w rajdach wyścigów terenowych pod nazwą Baja. Wiemy już, że potwierdzają się wcześniejsze informacje i rajd Baja Szczecinek odbędzie w terminie od 22 do 24 września. Po raz pierwszy w Szczecinku pojawi się atrakcyjna impreza sportowa, a mówimy tu o szóstej rundzie Pucharu Polski i Mistrzostw Polski samochodów terenowych. Do tej pory impreza odbywała się w mieście Czarne, gdzie formuła już się wyczerpała, a organizatorzy szukali innego miejsca do ulepszenia tego wydarzenia - wyjaśnia nam Maciej Makselon, dyrektor OSiR Szczecinek.

Rajd składał się będzie z trzech etapów. Pierwszy etap to Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, czyli wyścigi najwyższej klasy samochodów posiadających licencje Polskiego Związku Motorowego, drugi etap to Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych i trzeci to Puchar Polski Rajdów Baja dla samochodów terenowych, motorów, motocykli i quadów.

Poszczególne odcinki rajdów odbywać się będą zarówno w Szczecinku, jak i wybranych atrakcyjnych terenach wokół miasta. Główny punkt serwisowy, czyli miasteczko rajdowe zorganizowane będzie na placu koncertowym przy ulicy Kołobrzeskiej. Kierowcy udadzą się tam po oficjalnym otwarciu imprezy. Zaczynamy w piątek 22 września, start honorowy oraz prezentacja samochodów odbędzie się na placu przy muszli koncertowej. Tam będzie ustawiona specjalna rampa, wszystkie pojazdy zjadą się w to miejsce, a mieszkańcy będą mogli oczywiście to oglądać. Będzie to bardzo widowiskowa część rajdu - dodaje nasz rozmówca.

Pierwszy odcinek specjalny, tak zwany prolog odbędzie się terenie poligonu, za szczecineckim placem koncertowym. Samochody terenowe ścigać się będą również w okolicach Czarnego oraz Okonka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: