Ponad tysiąc osób ewakuowanych z wieżowców w Koszalinie przez drgania

  • KW
  • 2017-05-23 10:16:15
Ponad tysiąc osób ewakuowanych z wieżowców w Koszalinie przez drgania
  • Foto: PAP/Marcin Bielecki

Do ewakuacji ponad 1000 mieszkańców doszło w poniedziałek (22.05) wieczorem na ulicy Władysława IV w Koszalinie. Służby poinformowane zostały o przesuwających się przedmiotach w mieszkaniach położonych na wyższych piętrach. Dwa zastępy straży pożarnej po przybyciu potwierdziły to zdarzenie i choć nie nie odnotowano pęknięć ścian, stwierdzono, że "budynek pracuje" i potrzebna jest ewakuacja dla bezpieczeństwa mieszkających.

Ponad 300 rodzin do swoich domów wróciło dopiero po godzinie 22. Zanim jednak podjęto decyzję, wykonano badanie sejsmografem. Wyniki pomiarów sejsmicznych, które były prowadzone we wszystkich klatkach schodowych wieżowca nie wykazały zagrożenia" - poinformował PAP oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Tym samym inspektor nadzoru budowlanego zezwolił na przywrócenie budynku do użytku.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną drgań odczuwalnych w wieżowcach są prace prowadzone na placu budowy obwodnicy S6. Jak powiedział Bogdan Siudowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Koszalinie dla gk24.pl, we wtorek od rana podczas prac przy obwodnicy związanych m.in. z zagęszczaniem terenu, zostaną ponowione badania. Jeżeli zostaną stwierdzone drgania, wówczas roboty zostaną wstrzymane i konieczne będzie zastosowanie innej, mniej inwazyjnej technologii. Dodatkowo jeszcze dziś zostanie sprawdzony stan techniczny budynków.

Byłeś świadkiem wydarzenia wartego uwagi? Coś działo się na Twoich oczach? Uwieczniłeś to na zdjęciach lub filmie? Skontaktuj się z nami: www.gawex.pl/cynk lub www.facebook.com/gawexmedia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: