Nieletni pod wpływem alkoholu, zdewastowany samochód i nocny pożar

  • KW
  • 2017-05-22 10:27:12
Nieletni pod wpływem alkoholu, zdewastowany samochód i nocny pożar
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 15.05.2017 r. do 21.05.2017 r. strażnicy podjęli 85 interwencji w stosunku do 62 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 36 zdarzeń, z czego w 30 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

15.05.2017 około godziny 20:50 strażnicy miejscy zostali wezwani do jednej z placówek szkolno-wychowawczych, gdzie zachodziło podejrzenie spożywania przez wychowanków alkoholu. W wyniku sprawdzenia okazało się, że dwóch siedemnastolatków znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Nieletni zostali pod opieką wychowawców.

W dniu 15.05.2017 r. patrol zmotoryzowany SM w trakcie dozoru ul. Koszalińskiej zauważył przy kompleksje garaży zdewastowany samochód. W pojeździe były wybite szyby, pojazd nie posiadał powietrza w kołach, a karoseria była pomazana sprayem. Pojazd sprawiał wrażenie samochodu nieużytkowanego od dłuższego czasu. Na miejscu podszedł do strażników mężczyzna, który widział koło południa grupę trzech młodych osób (dwóch chłopaków i dziewczynę), które siedziały wewnątrz tego pojazdu a po wyjściu z niego dopuściły się dewastacji jego w postaci wybicia tylnej szyby pasażera i zniszczenia lusterka zewnętrznego pojazdu. Właściciel pojazdu został zobowiązany zabezpieczyć pojazd, aby osoby postronne nie miały dostępu do niego oraz o dalszym postępowaniu.

16.05.2017 około godziny 9:10 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ulicę Wyszyńskiego gdzie miał znajdować się wystraszony borsuk. Borsuk znajdował się w korytarzu pod budynkiem biblioteki. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który po uśpieniu zwierzęcia zabrał go do lecznicy na obserwację.

17.05.2017 około godziny 18:30 kolejny ranny łabędź znaleziony w parku miejskim. Strażnicy przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej, a następnie po udzieleniu mu pomocy przez lekarza weterynarii został wypuszczony do jeziora.

W  czwartek po północy 18.05.2017 około godz. 1:45 patrol SM prowadził planową obserwację ul. Polnej w pewnym momencie strażnicy zauważyli wydobywający się dym
z budynku nr 47. Natychmiast udali się w celu sprawdzenia skąd się wydobywa. Na miejscu przy lokalu nr 11 zauważyli otwarty ogień za skrzynką energetyczną i obok tlącą się ścianę budynku tuż przy drzwiach wejściowych. Za skrzynkę energetyczną oraz na dach baraku zostały rzucone zapalone szmaty. Drogą radiową powiadomili dyżurnego, który wezwał Straż Pożarną i Policję. W tym czasie strażnicy sprawdzili czy w mieszkaniu nikt nie przebywa - jak się okazało w środku był mężczyzna, który spał, więc funkcjonariusze obudzili lokatora mieszkania i nakazali mu niezwłocznie je opuścić, po czym przystąpili do gaszenia pożaru używając gaśnicy samochodowej i pałki służbowej. Przed przybyciem straży pożarnej udało się zdławić otwarty ogień. Po chwili przybyły dwie jednostki Straży Pożarnej, które przystąpiły do dalszej akcji gaśniczej, w ciągu pół godziny pożar całkowicie ugaszono. Dalsze postępowanie prowadzi policja.

Przez cały tydzień były kontynuowane zajęcia prowadzone wspólnie z Fundacją Ewy Naworol. Podczas tych zajęć dzieci uczą się bezpiecznych zachowań szczególnie z psami. Obecnie ciężarówka stoi na Placu Koncertowym. Oprócz działań ukierunkowanych na dzieci także i mieszkańcy mogą zasięgnąć porad w sprawie swoich psów.

20.05.2017 w godzinach 9-15 na parkingu za ratuszem zabezpieczenie Festiwalu koszykówki ulicznej.
20.05.2017 na ul. Bohaterów Warszawy kwesta uliczna „Podaruj dzieciom radość” organizator Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom.
20.05.2017 w Muzeum Regionalnym zabezpieczenie imprezy pod nazwą Noc Muzeów.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: