Zaprezentowali swoje talenty w języku angielskim

  • KW
  • 2017-05-19 12:31:45
Zaprezentowali swoje talenty w języku angielskim
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (19.05) w szczecineckim kinie Wolność odbył się pierwszy Konkurs Talentów w języku angielskim. Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół Społecznych STO. Ze sceny kina usłyszeć można było największe hity muzyki rozrywkowej w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

To pierwsza edycja konkursu talentów w języku angielskim, jaki zorganizowała szkoła społeczna. Impreza miała na celu rozwijanie zdolności językowych wśród młodych ludzi. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności przy wypełnionej po brzegi sali kina Wolność. Jest to nasza nowa inicjatywa. Postanowiliśmy skorzystać z wieloletnich doświadczeń i w jednej imprezie zawszeć różne formy takie jak występ, piosenka, skecz czy występ jednego aktora. W tym roku zorganizowaliśmy imprezę dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, a ponieważ jest to pierwsza impreza chcemy zobaczyć jak się ona sprawdzi. Mieliśmy dużo zgłoszeń i wydaje nam się już teraz, że to trafiony pomysł - mówi nam Bernard Kowalczyk, nauczyciel języka angielskiego w ZSS STO w Szczecinku.

Zespół Szkół Społecznych od lat kładzie mocny nacisk na naukę języków obcych. To między innymi dzięki takim wydarzeniom uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności, łącząc przyjemne z pożytecznym. Kiedy organizujemy tego typu imprezy, np. w kinie Wolność widzimy, że uczniowie przełączają się na inny tryb. Obserwujemy ich jak się przygotowują i pracują, i nie jest to typowa praca na lekcji. Uczniowie uczą się języka obcego w praktyce - dodaje nasz rozmówca.

Dzisiejsza impreza miała charakter konkursowy. Spośród wszystkich uczestników wybranych zostało czterech laureatów, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: