Zjeżdżalnia Slip N Fly w Szczecinku: ''będzie to gigantyczna konstrukcja''

  • KW
  • 2017-05-18 14:34:22
Zjeżdżalnia Slip N Fly w Szczecinku: ''będzie to gigantyczna konstrukcja''
  • Foto: youtube.com/Slip N Fly at El Vergel

W Szczecinku powstanie ekstremalna zjeżdżalnia Slip N Fly - taką informację przekazał nam Mariusz Getka, przez Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Wczoraj (17.05) odbyło się spotkanie z projektantem zajmującym się przygotowywaniem tego typu atrakcji nad Trzesieckiem i znane są już szczegóły przedsięwzięcia.

Ekstremalne zjeżdżalnie Slip N Fly robią furorę na całym świecie. Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, pomysł stworzenia takiej atrakcji pojawił się również w Szczecinku. W środę nasze miasto odwiedził projektant, z którym omawiane były szczegóły inwestycji. Wczoraj odbyło się spotkanie z firmą, która zajmie się wykonaniem tej inwestycji. Miało ono miejsce w Urzędzie Miasta przy obecności burmistrzów, architekta. Ustaliliśmy, że będzie to gigantyczna konstrukcja, co wymusza pewne uwarunkowania związane z lokalizacją. Teraz czekamy na projekt i konkretną wizualizację - wyjawia w rozmowie z nami Mariusz Getka. Konstrukcja zjeżdżalni ma mieć około 20 metrów wysokości, 50 metrów długości i ma być widoczna z każdej strony jeziora.

Z wielu zaproponowanych przez miasto lokalizacji, projektant wybrał te, w których stworzenie ekstremalnej atrakcji byłoby możliwe. Nie podjęto jednak ostatecznej decyzji. Obejrzeliśmy m.in. plażę miejską, teren przy wieży Bismarcka, plażę na Świątkach, Mysią Wyspę. Cieszę się, że przychylne są temu władze miasta (...) Jestem przekonany, że ta instalacja będzie w Szczecinku - dodaje M. Getka.

Zdania mieszkańców co do stworzenia takiej zjeżdżalni w Szczecinku są podzielone. Jedni zachwycają się nową atrakcją, drudzy zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa, które w przypadku tak ekstremalnej instalacji, są bardzo ważne. Prezes SzLOTu zapytany o bezpieczeństwo mówi, że to ekstremalna rozrywka, w związku z czym niesie ze sobą pewne ryzyko, tak jak np. jazda na nartach, nurkowanie, latanie czy pływanie na wake'u. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, żeby było to bezpieczne - podsumowuje.

Cała zjeżdżalnia ma mieć wysokość 6 piętrowego budynku. Około 20 metrowa ślizgawka ma być instalacją, którą będzie można w dowolnym momencie składać i rozkładać. Założyliśmy, że instalacja powinna być rozbierana. Wiele elementów będzie dmuchanych (...) Tego typu instalacje są już na świecie, w związku z czym mamy się na czym wzorować. Konstruktor wie jak to zrobić i jest na etapie szukania odpowiednich materiałów - mówi prezes SzLOT.

Koszt zbudowania samej ślizgawki może wynieść około 100 tysięcy złotych. Dodatkowym obciążeniem finansowym będzie stworzenie całej infrastruktury wokół obiektu tak, by całość stworzyła atrakcyjny kompleks dla mieszkańców miasta oraz turystów. Nie wiadomo jeszcze, czy inwestycje uda się przeprowadzić w tym roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: