Halina Mozolewska nie jest już prezesem Spółki PKS Szczecinek

  • KW
  • 2017-05-17 11:48:58
Halina Mozolewska nie jest już prezesem Spółki PKS Szczecinek
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

17 maja odbyło się spotkanie Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa z pracownikami PKS Szczecinek. Starosta poinformował załogę o zamianach w zarządzie spółki.

Szanowni państwo na wstępie chciałbym poinformować, że od 15 maja pani Halina Mozolewska nie jest już prezesem spółki PKS Szczecinek - takimi słowami rozpoczął dzisiejsze (17.05) spotkanie z pracownikami szczecineckiego przewoźnika Starosta Krzysztof Lis. Umowa o pracę została rozwiązana na drodze porozumienia stron. Wszelkich formalności dopełniła uchwała Rady Nadzorczej spółki. Zanim padło nieuchronne pytanie dotyczące następcy ustępującej prezes starosta dodał: Prokurę pełną nad zarządem spółki obejmuje Dyrektor Leonarda Dutkowska. Wspiera ją Pan Edward Szysz, z którym pani dyrektor sprawować będzie prokurę łączną(…) Chciałbym abyście nowego prezesa poznali państwo  najpóźniej do 1 czerwca.

Starosta uspokajał, iż jest daleki od likwidacji spółki i zrobi wszystko co w jego mocy, aby podźwignąć ją z kryzysu. Przypomniał również w skrócie przebieg wcześniejszych prób zbycia udziałów: (…) Najpoważniejszym podmiotem, który wyraził zainteresowanie spółką był PKS Gdynia. Liczyliśmy, że przedstawi nam ciekawą ofertę tym bardziej, iż zabiegał o przedłużenie terminu jej złożenia i poprosił o uzupełnienie informacji. Przychyliliśmy się do prośby jednak przewoźnik z Trójmiasta nie zdecydował się złożyć konkretnej oferty. Zaproponował nam inne rozwiązanie, a mianowicie propozycję dzierżawy udziałów spółki. Nie byliśmy jednak nim zainteresowani, ponieważ było ono dla nas wysoce niekorzystne(…) Starosta oznajmił, iż Zarząd Powiatu nie planuje podejmowania kolejnych działań zmierzających do sprzedaży udziałów, ponieważ zainteresowanie ich nabyciem jest znikome. Wszelkie kolejne kroki będą ściśle związane z planem naprawczym, który przewiduje głęboką analizę struktur funkcjonowania PKS Szczecinek. Żebyśmy mogli mówić o dalszym funkcjonowaniu spółki, to do końca roku musi ona osiągnąć płynność finansową. Jest to podstawowa i zasadnicza sprawa (…) - mówił. Analiza struktur funkcjonowania szczecineckiego przewoźnika oprócz tych wynikających m.in. z podpisanych kontraktów i realizowanych przewozów, dotyczyć będzie również zatrudnienia. Do każdego pracownika na pewno podejdziemy bardzo indywidualnie. Należy przeanalizować kto nabył już prawo do emerytury i zasiłku emerytalnego (…) – zapewnił starosta.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Halina Mozolewska nie jest już prezesem Spółki PKS Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: