131 km/h przez Marcelin. Bydgoszczanka z zatrzymanym prawem jazdy

  • KW
  • 2017-05-15 10:56:59
131 km/h przez Marcelin. Bydgoszczanka z zatrzymanym prawem jazdy
  • Foto: TV Gawex

Kierująca osobowym citroenem straciła prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Bydgoszczanka przekroczyła dozwoloną prędkość o 81 km/h.

W sobotę (13.05) policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej na trasie Szczecinek – Marcelin, 45 – letnią kierującą osobowym pojazdem marki Citroen. Mieszkanka Bydgoszczy w terenie zabudowanym jechała z prędkością 131 km/h. Kierująca najwyraźniej zapomniała, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Kobieta zgodnie z przepisami została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymała 10 punktów karnych, co gorsza w związku z przekroczeniem prędkości o 81 km/h kierującej zatrzymano prawo jazdy - wyjaśnia mł. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi dla opornego kierującego mogą się skończyć utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy wielu z nas małymi krokami zaczyna przygotowywać się do wyjazdu na długo wyczekiwane wakacje.

Komentarze (1)

Kris 2017-05-16 09:08

trzeba używać Yanosika

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: