Skradziony rower, marihuana przy ognisku oraz zniszczony znak drogowy

  • KW
  • 2017-05-15 09:38:16
Skradziony rower, marihuana przy ognisku oraz zniszczony znak drogowy
  • Foto: SM Szczecinek

W okresie od 8.05.2017 r. do 14.05.2017 r. strażnicy podjęli 82 interwencje w stosunku do 91 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 26 zdarzeń, z czego w 22 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy.

9.05.2017 r. około godziny 18:10 patrol straży miejskiej został poinformowany przez mężczyznę, iż w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika jego synkowi skradziono rower. Około godziny 20:40 patrolując ulicę Wyszyńskiego strażnicy zauważyli chłopca, który jechał na skradzionym rowerku. Chłopiec został wylegitymowany i przekazany Policji.

12.05.2017 r. około godziny 1:40 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył trzech młodych mężczyzn siedzących przy ognisku. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął fajkę wodną, nabił ją substancją wyciągniętą z papierowego zawiniątka i zaczął palić. Po chwili fajka została podana następnym osobom. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. W momencie, gdy patrol zbliżał się, jeden z młodych mężczyzn wstał i fajkę wraz z papierowym zawiniątkiem zaniósł i schował za stojącą w pobliżu wiatę. Cała trójka została wylegitymowana, a fajka wodna z suszem w papierowym zawiniątku została znaleziona. Było to dwóch siedemnastolatków i jeden szesnastolatek. Cała trójka została przekazana policji, a po zbadaniu suszu potwierdzono, że jest to marihuana.

13.05.2017 r. około godziny 1:30 w Szczecinku na ul. Ordona operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak jeden z trójki mężczyzn idących ulicą niszczy znak drogowy ustawiony na tzw. wysepce pomiędzy jezdniami. Mężczyzna ten został przez strażników ujęty i wylegitymowany. Z uwagi na to, że nie przyznawał się do winy na miejsce wezwano patrol policji, któremu go przekazano.

11.05.2017 r. strażnicy zabezpieczali cykliczną już imprezę Rodzinne Czytanie na ul. Bohaterów Warszawy organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6.

Od piątku wspólnie z pracownikami fundacji Ewy Naworol rozpoczęliśmy zajęcia z dziećmi. Zajęcia są prowadzone w pomieszczeniu multimedialnym w ciężarówce ustawionej na placu Kamińskiego. Dzieci uczą się tam opieki nad zwierzętami, ale również tego jak być bezpiecznymi w kontaktach ze zwierzętami. Zajęcia te będą kontynuowane przez ten i kolejny tydzień.

13.05 strażnicy brali udział w pikniku trzech osiedli organizowanym na placu koncertowym. Organizowali dla dzieci gry i zabawy, a wspólnie z fundacją Ewy Naworol były pokazywane sposoby udzielania pomocy zwierzętom oraz zachowania bezpieczeństwa w kontaktach z psami.

13.05.2017 zabezpieczenie procesji.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: