Skateplaza w Szczecinku - wykonawca wybrany, umowa podpisana

  • KW
  • 2017-05-12 13:54:24
Skateplaza w Szczecinku - wykonawca wybrany, umowa podpisana
  • Foto: OSiR Szczecinek

Szczecineccy miłośnicy jazdy na deskorolkach, rolkach i bmxach o nowy skatepark walczyli od kilku lat. Teraz ich marzenie się spełnia - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku wyłonił już wykonawcę inwestycji, która podzielona zostanie na trzy etapy. Pierwszy z nich zrealizowany będzie już w tym roku.

Kilka miesięcy temu szczecinecki ratusz podjął decyzję o budowie skateparku w Szczecinku. Początkową trudnością okazała się być lokalizacja obiektu i choć pierwotnie myślano o terenach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ostatecznie zdecydowano o umiejscowieniu go na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku, znajdującej się przy osiedlu Kopernika. Przygotowania do realizacji przedsięwzięcia są już na ostatniej prostej. Najważniejsza informacja jest taka, że podpisana została umowa z wykonawcą - firmą z Łagiewnik Nowych, która ma na koncie wiele realizacji skateplaz w całej Polsce. Prace rozpoczną się od robót ziemnych, wyrównania terenu (...) Natomiast w siedzibie firmy trwa produkcja prefabrykatów, które zostaną przywiezione do Szczecinka, na plac budowy, w odpowiednim czasie - wyjaśnia Szymon Bibik, zastępca dyrektora OSiR Szczecinek. 

Cała inwestycja podzielona została na 3 etapy. W tym roku realizowany będzie pierwszy z nich, który zakłada stworzenie ponad 200 metrów kwadratowych atrakcji dla fanów wyczynowej jazdy na rowerach czy deskorolkach. Wykonawca ma 84 dni od momentu podpisania umowy na wykonanie pierwszego etapu. Śmiało można więc powiedzieć, że w lipcu lub sierpniu pierwszy obiekt zostanie oddany do użytku. W kolejnych latach będą rozstrzygane przetargi na kolejne dwa etapy, a docelowo cała skateplaza będzie mieć około 700-800 m² powierzchni - dodaje nasz rozmówca.

Pierwszy etap prac kosztować będzie 215 tysięcy złotych.

Skateplaza w Szczecinku - wykonawca wybrany, umowa podpisana

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: