Powiat szczecinecki wysoko w rankingu Związku Powiatów Polskich

  • KW
  • 2017-05-12 10:51:27
Powiat szczecinecki wysoko w rankingu Związku Powiatów Polskich
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Starosta Krzysztof Lis podczas XXI Zgromadzenia Ogólnego Związków Powiatów Polskich odebrał puchar oraz dyplom dla powiatu szczecineckiego za zajęcie 15 miejsca w Ogólnopolskim Ranking Powiatów i Gmin.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd". Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców (w tej kategorii rywalizuje aż 97 powiatów, w tym również powiat szczecinecki); powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich - wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne. Bardzo się cieszymy, a w przyszłym roku liczymy na jeszcze lepszy wynik - kończy P. Rozmus.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: