Rodzinne czytanie na szczecineckim deptaku

  • KW
  • 2017-05-12 07:49:47
Rodzinne czytanie na szczecineckim deptaku
  • Foto: TV Gawex

Już po raz drugi w Szczecinku zorganizowano akcję propagującą czytanie wśród dzieci. W czwartek (11 maja) o godzinie 16:30 na deptaku przy Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło się wydarzenie pod nazwą „Rodzinne czytanie”. W tym roku czytane były fragmenty książek Elżbiety Zubrzyckiej.

W dobie, kiedy królują komputery, smartfony i konsole do gier, ciężko przekonać dzieci, że czytanie także może być ciekawe. Dlatego właśnie organizowane są takie inicjatywy, które mogą jednocześnie odciągnąć najmłodszych od komputerów, a z drugiej strony przekonać, że warto czytać książki. Oprócz tego jest to również szansa, aby poczytać razem ze swoimi rodzicami, na co często nie ma czasu.

Organizatorem i pomysłodawcą ''Rodzinnego czytania'' jest Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku. W tym roku, w roli czytających zobaczyliśmy rodziców i uczniów klasy II b oraz grupę dzieci ze świetlicy szkolnej. Akcję wparł także SAPiK. Podczas pierwszej edycji wydarzenia mogliśmy wysłuchać fragmentów Kubusia Puchatka, natomiast w tym roku były to fragmenty książek Elżbiety Zubrzyckiej pt. „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów" oraz „Filip i bociany". W trakcie imprezy odbyło się spotkanie z autorką książek oraz zajęcia plastyczne i wystawa prac. Autorka to wybitna terapeutka, psycholog, wieloletni pracownik naukowy na Uniwersytecie Gdańskim, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Jej książki są pełne wartości wychowawczych, opowiadają o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu oraz uczą, jak radzić sobie z problemami współczesnego świata.

Akcja ''Rodzinnego czytania'' okazała się ponownie być dużym sukcesem. Wielu przechodniów zatrzymywało się i bacznie przysłuchiwało odczytywanym fragmentom.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (12.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: