Na Mysią Wyspę asfaltem jeszcze w tym roku

  • KW
  • 2017-05-11 14:30:13
Na Mysią Wyspę asfaltem jeszcze w tym roku
  • Foto: TV Gawex

To bez wątpienia znakomita informacja dla wszystkich mieszkańców Szczecinka, którzy lubią spędzać wolny czas na Mysiej Wyspie w Szczecinku. Wiadomo już, że miasto w porozumieniu z Nadleśnictwem Szczecinek oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych wybuduje asfaltową drogę dojazdową na ten półwysep.

Mysia Wyspa od wielu lat jest bardzo atrakcyjnym miejscem, gdzie wielu mieszkańców oraz turystów lubi spędzać wolny czas. Jedni wybierają się tam na spacery, drudzy dojeżdżają rowerami lub dopływają tramwajem wodnym, a jeszcze inni chcieliby dojechać samochodami. I właśnie po to, aby ułatwić komunikację tym ostatnim, niebawem powstanie odcinek drogi asfaltowej aż do skrętu na Mysią Wyspę.

Przypomnijmy, kilka lat temu miasto wspólnie z Lasami Państwowymi ulepszyło drogę na Mysią Wyspę poprzez wykonanie nawierzchni gruntowej. Ona przez kilka lat funkcjonowała w takim standardzie. Następnie przedłużyliśmy ulicę Żeglarską i na odcinku 1800 metrów wyasfaltowaliśmy część, która należała do miasta. Pozostała część, jadąc od strony Trzesieki do zjazdu na Mysią Wyspę, była nawierzchnią gruntową - przypomina Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. W tej chwili miasto otrzymało zgodę od nadleśnictwa i RDLP na położenie asfaltu na kolejnych 900 metrach. 

Miasto ogłosiło już przetarg na realizację tego przedsięwzięcia, a oferty wpływać mogą do 23 maja.

Na Mysią Wyspę asfaltem jeszcze w tym roku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: