Czytelnicy pytają, kiedy zniknie ogrodzenie fontann na placu Wolności

  • KW
  • 2017-05-10 12:58:42
Czytelnicy pytają, kiedy zniknie ogrodzenie fontann na placu Wolności
  • Foto: TV Gawex

Na prośbę naszych czytelników podajemy informację związaną z przebudową placu Wolności. Mieszkańców zaniepokoiło m.in. ogrodzenie fontann, które od dłuższego czasu oddziela wodotryski od reszty obiektu.

W programie samorządowym z 5 maja Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas zapewnił, iż obecny wygląd placu jest chwilowy. Powodem, dla którego część z fontannami jest jeszcze odgrodzona jest to, że pod kamienną posadzką znajduje się basen z wodą - nawierzchnia jest więc bardzo delikatna i łatwo mogłyby ją zniszczyć np. pojazdy uprzywilejowane poruszające się po placu. Tak, jak miało to miejsce na placu w Koszalinie. Teoretycznie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć gdyż słupki, które podtrzymują ten kamień, mogą wytrzymać całkiem duży nacisk, niemniej jednak władze miasta nie chcą ryzykować. W projekcie takim naturalnym odgrodzeniem tego miejsca miały być ławki, dlatego też dopóki nie przyjdą zamówione przez wykonawcę tzw. meble, a co za tym idzie nie będzie możliwości odgrodzenia fontann, siatka pozostanie na placu prawdopodobnie do końca maja.

Istotny jest też fakt, że obecny wygląd fontann nie jest ostateczny, ponieważ pewne części nie zostały jeszcze zamontowane - ich instalacja przewidziana jest na 10 maja. Jak zapewnił burmistrz w programie samorządowym, gdy to już nastąpi efekt podświetlanych wodotrysków powinien być jeszcze bardziej spektakularny.

Komentarze (2)

Były mieszkaniec Szczecinka 2017-05-10 20:04

Chciałem się zapytać jak jeszcze długo worki ze śmieciami i cały ten bałagan przy ratuszu Szczecinka będzie widoczny w ujęciu kamery Gawexu na całym Świecie? Obraz ten bowiem oglądam już chyba ponad rok.

Wacek 2017-05-10 21:48

A ciekawe kto za te wodotryski i cuda na kiju zapłaci? CHirurg Douglas czy my - mieszkańcy Szczecinka????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: