Nowa dyrektor Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego

  • KW
  • 2017-05-10 12:05:41
Nowa dyrektor Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego
  • Foto: Mateusz Ludewicz

Pani Barbara Żeromska od 1 września będzie nową dyrektorką Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. Pani Barbara odebrała wczoraj (09.05) z rąk burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa zarządzenie potwierdzające powierzenie jej obowiązków.

W marcu miasto Szczecinek ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora przedszkola publicznego, ale żadna ze startujących w nim kandydatek nie otrzymała bezwzględnej większości głosów komisji. Najbliżej była właśnie Barbara Żeromska, której kandydaturę poparło siedem osób przy siedmiu głosach wstrzymujących się - wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku Mateusz Ludewicz. W związku z tym burmistrz skorzystał z uprawnień przysługujących mu w kwestii powołania dyrektora i po zasięgnięciu opinii Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty powierzył to stanowisko pani Żeromskiej na okres od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2022 roku.

Dziękuję za zaufanie. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej wywiązywać się ze swoich nowych zadań – mówiła podczas odbierania nominacji nowa pani dyrektor.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: