Dzień otwarty w szczecineckiej Szkole Muzycznej

  • KW
  • 2017-05-10 10:26:34
Dzień otwarty w szczecineckiej Szkole Muzycznej
  • Foto: TV Gawex

We wtorek (9 maja) w szczecineckiej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga odbył się dzień otwarty, który pozwolił zainteresowanym zapoznać się z ofertą placówki, a także wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu uczniów muzyka.

Organizowanie dnia otwartego, a zarazem wielkie świętowanie w Szkole Muzycznej w Szczecinku to już tradycja. Każdego roku, w maju, mieszkańcy miasta są świadkami barwnego korowodu, a także koncertu plenerowego. Niestety w tym roku plany placówki pokrzyżowała pogoda i korowód nie przeszedł przez miasto, a występy muzyków zamiast na świeżym powietrzu, mogliśmy wysłuchać w budynku Szkoły Muzycznej. Jednak jak zaznacza wicedyrektor Agnieszka Orłowska, to też ciekawa propozycja, kiedy rodzice, dziadkowie, dzieci mogą przyjść do budynku i zobaczyć gdzie prowadzone są zajęcia. 

Na wczorajszym koncercie zaprezentowały się wszystkie sekcje. Każdy chciał zagrać, uczniowie się bardzo mocno przygotowywali, dlatego zaczęliśmy koncert około godziny 15:00 - mówi nam Agnieszka Orłowska i zaznacza, że dwie godziny później na scenie wystąpiły dzieci z muzycznej zerówki. Oprócz występów samorząd uczniowski przygotował kawiarenkę, pyszne ciasto i napoje oraz punkt informacyjny, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego o rekrutacji do Szkoły Muzycznej.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (10.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: