Wymiana uczniowska i święto patrona szkoły w ZS im. Jana III Sobieskiego

  • KW
  • 2017-05-09 13:47:34
Wymiana uczniowska i święto patrona szkoły w ZS im. Jana III Sobieskiego
  • Foto: TV Gawex

Od poniedziałku, 8 maja, w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku goszczą uczniowie z Niemiec, z miasta Buxtehude. Wszystko w ramach wymiany młodzieży pomiędzy szkołami w ramach programu „Przełamywanie granic – integracja polsko- niemiecka”.

Niemieccy uczniowie mają spędzić nad Trzesieckiem kilka dni, które przepełnione będą wieloma atrakcjami i ciekawymi wydarzeniami. Jednym z nich było dzisiejsze święto Patrona Zespołu Szkół nr 3. Specjalnie dla uczniów i gości przygotowano ciekawostki o krajach europejskich, gry, quizy i zabawy dla małych i dużych. Jest to już 12 rocznica nadania szkole imienia Jana III Sobieskiego. Natomiast sama wymiana uczniowska to inicjatywa, która ma za zadanie zapoznać z obcymi kulturami, językiem oraz obyczajami, jak również przełamywać bariery językowe, które w wielu przypadkach stają się dużą przeszkodą w kontaktach z osobami z zagranicy. Uczniowie spędzą razem kilka dni, przez co będą mieli okazję lepiej się poznać.

Niemieccy goście przyjechali z Buxtehude, miejscowości z okolic Hamburga. Jak zaznacza koordynatorka wymiany, jest to mała szkoła, w której uczy się około 160 uczniów, a do Szczecinka przybyła grupa 15 osób. W Szczecinku bardzo nam się podoba, byliśmy tu już w zeszłym roku wraz z nauczycielami, by poznać szkołę i uczniów. Wczoraj zostaliśmy miło przyjęci (...) Czujemy się tutaj dobrze (...) - powiedziała nam Jutta Mangelmann, koordynatorka wymiany po stronie niemieckiej.

W następnych dniach uczestnicy wymiany wyjadą poza Szczecinek, a także skorzystają z wyciągu do nart wodnych, jak również wezmą udział w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych. Wymiana zakończy się w piątek.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: