Młodzi wędkarze ze Świdwina okazali się najlepsi

  • KW
  • 2017-05-09 10:56:05
Młodzi wędkarze ze Świdwina okazali się najlepsi
  • Foto: UM Świdwin

6-7 maja 2017r. adepci Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej reprezentowali Okręg PZW Koszalin w kategorii wiekowej gimnazjum podczas XXIII Okręgowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich z udziałem drużyn Okręgów PZW Strefy Północnej w Gdańsku.

Świdwińska reprezentacja składała się z trzech zawodników w składzie: Konrada Dembińskiego, Jakuba Klimczaka i Bartłomieja Czerniawko. Olimpiada rozpoczęła się zawodami spławikowymi na Kanale Śledziowym. Mimo pięknej wody i słonecznego, wietrznego poranka rybki nie bardzo chciały z nami "współpracować". Po trzygodzinnym łowieniu przyszedł czas na ważenie i podsumowanie zawodów spławikowych. W zawodach Bartek zajął miejsce II a Kuba miejsce IV. Niestety rybki omijały Konrada, co przełożyło się na jego wynik z miejscem XXIII, ale w klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła miejsce II, co bardzo pozytywnie wpłynęło na dalsze dyscypliny. Po skończonych zawodach spławikowym przemieściliśmy się w miejsce zakwaterowania w Przystani u Kostka, gdzie czekały na nas przygotowane domki campingowe, w których zamieszkaliśmy.

Tu właśnie została rozpoczęta oficjalnie XXIII Olimpiada Młodzieży przez Wiceprezesa ds. Młodzieży Sylwestra Ostapiaka oraz Prezesa ZO PZW w Gdańsku Stanisława Lisaka.

Następnie przyszedł czas na test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. W teście chłopcom również poszło całkiem nieźle, bo Bartek zajął miejsce III, Kuba miejsce IV i Konrad miejsce V, co w klasyfikacji drużynowej dało nam miejsce II, ale w klasyfikacji końcowej po dwóch konkurencjach miejsce I. Jeszcze tego samego dnia mieliśmy do zaliczenia test sprawnościowy. W teście sprawnościowym Bartek zajął miejsce I, Konrad miejsce VII i Kuba miejsce IX. Mimo słabych wyników w tej konkurencji i tak udało się zdobyć drużynowo miejsce I, co nadal w klasyfikacji końcowej dawało nam miejsce I.

W niedzielę po śniadaniu rozpoczął się tzw. trójbój rzutowy. Tu pomimo zimnej temperatury i silnego wiatru wyniki nie powalały. Bartek zajął miejsce II, Kuba miejsce V i Konrad miejsce XII, co dało II miejsce w klasyfikacji drużynowej a w klasyfikacji końcowej nadal utrzymanie miejsca I. Decyzją sędziów ze względów atmosferycznych nie odbyły się rzuty na odległość.

Po wszystkich konkurencjach indywidualnie miejsce I zajął Bartek, Kuba miejsce II i Konrad miejsce VIII na 26 zawodników startujących w tej kategorii wiekowej. Dziękujemy wspaniałym organizatorom za tak ciepłe przyjęcie i przywitanie nas podczas tego spotkania, za wspólne ognisko integracyjne, za super atmosferę, za możliwość spotkania się w takim gronie.

info: P.K., UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: