Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół z gminy Szczecinek

  • KW
  • 2017-05-05 12:30:33
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół z gminy Szczecinek
  • Foto: organizatorzy

4 maja odbył się w Zespole Szkół w Gwdzie Wielkiej Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Gminy Szczecinek. Do zawodów zgłosiły się gimnazja z Gwdy Wielkiej i Wierzchowa oraz szkoły podstawowe z: Gwdy Wielkiej, Parsęcka, Wierzchowa i Żółtnicy. Konkurs przeprowadził policjant z Komendy Policji w Szczecinku Krzysztof Przyborowski.

Drużyny ze szkół podstawowych składały się z czterech zawodników, w tym dwie dziewczynki i dwóch chłopców, a drużyny z gimnazjów, z trzech zawodników. Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym zawodnicy rozwiązywali test, który zawierał pytania dotyczące znajomości: znaków drogowych, przepisów o ruchu rowerów i pieszych, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wybierali jedną poprawną odpowiedź z trzech podanych w każdym pytaniu. Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów za test, po jednym za każdą prawidłową odpowiedź. Otrzymane punkty zamieniono na miejsca po teście.

Druga część konkursu polegała na przejechaniu rowerem przez tor przeszkód. W sali gimnastycznej rozstawiono specjalne przeszkody, a były to: slalom z ograniczeniem, przejazd po równoważni, przejazd przez wiszącą bramkę, przewiezienie przedmiotu z miejsca na miejsce, korytarz z desek, slalom kółkowy – żmijka oraz zatrzymanie w miejscu. Gimnazjaliści pokonywali tor przeszkód rowerem górskim, a uczniowie podstawówek mieli do wyboru również rower „składak”. Za ominięcie przeszkody, potrącenie, podparcie się lub spadnięcie z przeszkody uczniowie otrzymywali punkty karne. Po zakończonej konkurencji zamieniono punkty karne na miejsca (im mniej punktów karnych tym lepsze miejsce). Następnie dodano miejsca za test i jazdę i zamieniono na miejsca w turnieju (im mniejsza suma tym lepsze miejsce). Na takiej samej zasadzie ustalono miejsca w klasyfikacji drużynowej sumując wszystkie miejsca drużyny. W razie równej ilości punktów decydowały miejsca za test.

Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

Szkoły podstawowe drużynowo:
1 miejsce – Żółtnica
2 miejsce – Wierzchowo
3 miejsce – Gwda Wielka
4 miejsce - Parsęcko

Szkoły podstawowe indywidualnie:
1 miejsce – Kacper Kiełbowski - Żółtnica
2 miejsce – Kamil Zawadzki - Wierzchowo
3 miejsce – Filip Niebój – Gwda Wielka
4 miejsce – Szymon Gruszecki – Gwda Wielka
5 miejsce – Hanna Grochowicz - Wierzchowo
6 miejsce – Konrad Bryszewski - Żółtnica
7 miejsce – Wiktoria Bąk - Parsęcko

Gimnazja drużynowo:
1 miejsce – Wierzchowo
2 miejsce – Gwda Wielka

Gimnazja indywidualnie:
1 miejsce – Bartosz Kuczerka - Wierzchowo
2 miejsce – Mateusz Piotrowski - Wierzchowo
3 miejsce – Jakub Tkaczuk – Gwda Wielka
4 miejsce – Ola Bąk - Wierzchowo
5 miejsce – Mateusz Skowron – Gwda Wielka

Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Żółtnicy i Gimnazjum w Wierzchowie zakwalifikowały się tym samym do powiatowych zawodów BRD, które odbędą się 06.05.2017 w Szczecinku. Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół w Gwdzie Wielkiej Andrzej Wojnicz oraz pan policjant wręczyli najlepszym zawodnikom i drużynom: puchary, dyplomy, medale i akcesoria rowerowe.

info: organizatorzy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: