Sezon żeglarski w Czaplinku otwarty

  • KW
  • 2017-05-05 11:55:49
Sezon żeglarski w Czaplinku otwarty
  • Foto: TV Gawex

1 maja 2017 roku odbyło sie kolejne otwarcie sezonu żeglarskiego nad jeziorem Drawsko w Ośrodku Sportów Wodnych w Czaplinku. Uroczystość z udziałem burmistrza oraz przedstawicieli środowisk żeglarskich i mieszkańców gminy rozpoczęła się o godzinie 11:00, natomiast wyścig o godz. 12:00. W tym roku wystartowało 9 załóg w dwóch klasach: T1 i T2.

W poniedziałkowe przedpołudnie Czaplinek oficjalnie otworzył sezon żeglarski. Zgodnie z tradycją w tym dniu na jeziorze Drawsko odbyły się regaty, w których udział wzięli członkowie lokalnego klubu żeglarskiego. Zanim jednak jachty wypłynęły na jezioro odbył się oficjalny, coroczny ceremoniał otwarcia. Jako bractwo żeglarskie istniejemy 18 lat i przez te wszystkie lata 1 maja organizujemy rozpoczęcie sezonu. Jest to takie uroczyste rozpoczęcie i zawsze kończy się regatami klubowymi (...) W regatach wzięło udział 9 załóg i podzielone zostały one na dwie kategorie: do 6,5 metra długości kadłuba i powyżej 6,5 metra - wyjaśnia Andrzej Cogiel, Komandor Bractwa Żeglarskiego w Czaplinku. Regaty otwarcia sezonu są okazją do przybliżenia lokalnej społeczności atrakcyjnego sposobu rekreacji i spędzania wolnego czasu na wodzie i pod żaglami, przetestowania nowego sprzętu przez żeglarzy, a także towarzyskiego spotkania po dłuższej, zimowej przerwie.

Czaplinek ze względu na swoje położenie kładzie duży nacisk na turystykę wodną. Już teraz wiadomo, że w okresie wakacyjnym odbędzie się kolejny cykl regat, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

Pełna relacja z poniedziałkowego wydarzenia już wkrótce w programie lokalnym TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: