W szczecineckim szpitalu funkcjonuje Izba Przyjęć

  • KW
  • 2017-05-05 10:47:11
W szczecineckim szpitalu funkcjonuje Izba Przyjęć
  • Foto: TV Gawex

Od marca w szpitalu w Szczecinku działa Izba Przyjęć. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają w placówce zaplanowany konkretny termin zabiegu czy operacji. Teraz celem przyjęcia nie muszą się już oni zgłaszać do rejestracji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a bezpośrednio na izbę, co zdecydowanie usprawnia całą procedurę.

Jeszcze nie tak dawno pacjenci, którzy zgłaszali się do szczecineckiego szpitala na operacje czy zabiegi musieli najpierw odwiedzić Szpitalny Oddział Ratunkowy, aby dopełnić procedurę przyjęcia na oddział i stąd kierowani byli dalej. Niestety taka zasada bardzo często wiązała się z oczekiwaniem w kolejkach, gdyż pierwszeństwo na tym oddziale mają pacjenci zgłaszający się z nagłymi przypadkami. Dlatego też aby usprawnić przyjmowanie pacjentów z planowymi wizytami otwarto Izbę Przyjęć. Od początku marca powstała Izba Przyjęć planowych. Jest to miejsce, do którego rano powinni zgłaszać się pacjenci, którzy mają wyznaczony termin i ze skierowaniem zgłaszają się do szpitala. Jest to odrębna komórka, w tym momencie pacjenci nie zgłaszają się już do rejestracji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tylko osobnym wejściem, z boku szpitala do izby - wyjaśnia Anna Olewińska, koordynator SOR w szczecineckim szpitalu.

Izba Przyjęć do otwarcia przygotowywana była w czasie ostatnich remontów w placówce, a mianowicie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, OIOMu i oddziału pediatrycznego. Aktualnie do dyspozycji pacjentów jest stanowisko, gdzie można dopełnić wszelkich formalności w znacznie krótszym czasie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: