Aktywnie spędzili czas i pomogli

  • KW
  • 2017-05-04 12:11:36
Aktywnie spędzili czas i pomogli
  • Foto: Stowarzyszenie Diabetyków Powiatu Świdwińskiego "Nasze Zdrowie"

W sobotę 29 kwietnia w Świdwinie odbyła się impreza w ramach cyklu „Mapa Życia – razem możemy więcej”. W jednym wydarzeniu z powodzeniem udało się połączyć zawody sportowe, akcję charytatywną i promocję miasta.

W ramach całego cyklu imprez „Mapy Życia” w różnych rejonach Polski  (w Katowicach, Koszalinie, Świdwinie, Białymstoku, we Wrocławiu, w Częstochowie, Sandomierzu, Włocławku, Węgorzynie) od października 2016r. do lipca 2017r. odbywają się biegi charytatywne oraz akcje informacyjne połączone z rejestracją kandydatów na dawców szpiku. 29 kwietnia taka impreza odbyła się w Świdwinie. Brało w niej udział 146 uczestników Przeprowadzono marsz malucha dla dzieci do 9 roku życia na dystansie 400 metrów, bieg na dystansie 5 km oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Podczas imprezy było czynne stoisko promocyjne miasta Świdwin, punkt rejestracji dawców szpiku kostnego a także punkty pomiaru ciśnienia, tkanki tłuszczowej, ponadto prowadzono darmowe konsultacje z dietetykiem. Zbierano również pieniądze na rehabilitację Łucji Śrubki, która urodziła się z zespołem wad wrodzonych. Na ten cel przeznaczono 60 procent wpisowego od uczestników (1758 zł). Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Świdwin, Stowarzyszenie Diabetyków Powiatu Świdwińskiego „Nasze Zdrowie”, Fundacja PO P1ERWSZE. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy wnieśli swój wkład w tę charytatywną akcję.

Organizatorzy pragną podziękować: wszystkim zaproszonym gościom i zawodnikom uczestniczącym w imprezie, wydawnictwu Piętka, pani prezes ZK PSD Annie Śliwińskiej, przewodniczącej Rady Powiatu Danucie Malitowskiej, przedstawicielowi hotelu "Jawor" z Sarbinowa panu Krzysztofowi Wudzińskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy. Podziękowania należą się także dla wolontariuszom - młodzieży, policji, wojsku, straży, pielęgniarkom i lekarzowi zabezpieczającym trasę marszu, zespołom uświetniającym uroczystość - "Mopsiki", "Jagódki", "Dąbrowiacy" oraz zespołowi pod kierownictwem pana Roberta Ussa.

info: Prezes Stowarzyszenia Diabetyków Powiatu Świdwińskiego "Nasze Zdrowie" - Paweł Gasztold

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: