Z Tychów do Szczecinka po tytuł mistrza gry FIFA 17

  • KW
  • 2017-05-04 10:41:30
Z Tychów do Szczecinka po tytuł mistrza gry FIFA 17
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Szczecinka w grę FIFA 17. W środę (3 maja) zawodnicy z całej Polski stanęli do walki o nagrodę główną turnieju, czyli konsolę Playstation 4. W kinie Wolność fani najpopularniejszej gry sportowej spotkali się już po raz piąty.

Real Madryt, Barcelona czy Bayern Monachium – to te drużyny najczęściej wybierali uczestnicy piątych Mistrzostw Szczecinka w grę FIFA 17. Impreza ta za każdym razem gromadzi wielu fanów i co roku ma podobny przebieg. Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się aż 128 graczy z terenów całej Polski. Mieliśmy możliwość przygotować dziesięć stanowisk dla graczy ze Szczecinka i regionu, gdyż coraz więcej graczy przyjeżdża z województwa, mamy graczy z Poznania, Gdańska, Szczecina, Piły. Łącznie 128 graczy, gramy w systemie pucharowym, półfinały zaczynamy grać na sali kinowej - wyjaśnia Paweł Kwiecień, organizator turnieju. 

E-sport w całej Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie. Gry wideo przestały być kojarzone tylko i wyłącznie z zabawą, a wielu zawodników trenuje nawet w powstających klubach e-sportowych. Jak zaznacza nasz rozmówca, poziom szczecineckiego turnieju za każdym razem zdecydowanie się podnosi, gdyż coraz częściej biorą w nim udział gracze właśnie z klubów e-sportowych. Po zawodnikach, którzy przyjechali rywalizować do Szczecinka widać było, że traktują turniej całkowicie poważnie. Gra poszczególnych drużyn była przemyślana i zdecydowanie można powiedzieć, że u wielu startujących taktyka i strategia gry miały kluczowe znaczenie.

Turniej FIFA 17 trwał od godziny 11, a same finały rozegrano po godzinie 16 na sali kina Wolność. Zwycięzcą turnieju został Patryk Pańka, utytułowany e-zawodnik, związany z klubem GKS Tychy. W meczu finałowym jego rywalem był Łukasz Baszczyszyn, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Trzecie miejsce zajął reprezentujący Szczecinek Kacper Palusiński. Gratulujemy!

Relacja wideo z turnieju już dzisiaj (04.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Z Tychów do Szczecinka po tytuł mistrza gry FIFA 17

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: