500 złotych mandatu za wyrzucenie śmieci

  • KW
  • 2017-05-02 10:55:24
500 złotych mandatu za wyrzucenie śmieci
  • Foto: UM Drawsko Pomorskie

W minionym tygodniu drawscy strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł jednego z mieszkańców Drawska Pomorskiego, który przy ul. Słowiańskiej wyrzucił śmieci.

Zgodnie z decyzją Burmistrza Drawska Pomorskiego w ostatnim czasie teren w pobliżu ul. Słowiańskiej został posprzątany. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych wywieźli stamtąd kilka przyczep śmieci, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Niestety do drawskich strażników miejskich dotarła informacja o nowym nielegalnym składowisku właśnie na terenie, który niedawno został posprzątany. W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych strażnikom udało się ustalić właściciela odpadów i jednocześnie sprawcę wyrzucenia śmieci. Sprawca przyznał się do popełnionego czynu i przyjął zaproponowany przez strażników mandat. Został również zobowiązany do uprzątnięcia śmieci.

Teren ulicy Słowiańskiej jak i inne miejsca nielegalnego porzucania odpadów są pod szczególnym nadzorem drawskich strażników. Każda osoba pozostawiająca śmieci musi liczyć się z konsekwencjami. W takich przypadkach straż miejska podejmuje zdecydowane działania zmierzające do ukarania sprawców.

Burmistrz Drawska Pomorskiego przypomina, że na terenie gminy Drawsko Pomorskie działa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK), który jest zlokalizowany przy Stacji Przeładunkowej Odpadów w Mielenku Drawskim. W PSZOK-u przyjmowane są od mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie nieodpłatnie:

1) opakowania z papieru i tektury, w ilości nieograniczonej,
2) opakowania z tworzyw sztucznych, w ilości nieograniczonej,
3) opakowania z drewna, w ilości nieograniczonej,
4) opakowania z metali, w ilości nieograniczonej,
5) opakowania wielomateriałowe, w ilości nieograniczonej,
6) zmieszane odpady opakowaniowe, w ilości nieograniczonej,
7) opakowania ze szkła, w ilości nieograniczonej,
8) opakowania z tekstyliów, w ilości nieograniczonej,
9) papier i tektura, w ilości nieograniczonej,
10) szkło, w ilości nieograniczonej,
11) odzież, w ilości nieograniczonej,
12) tekstylia, w ilości nieograniczonej,
13) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
14) sprzęt elektryczny i elektroniczny,
15) opony.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mielenku Drawskim czynny jest od poniedziałku do soboty w godz.: 9:00 - 14:00.

info: UM Drawsko Pomorskie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: