86 interwencji Straży Miejskiej, w tym pomoc kaczej rodzinie i wychudzonemu psu

  • KW
  • 2017-05-02 10:08:12
86 interwencji Straży Miejskiej, w tym pomoc kaczej rodzinie i wychudzonemu psu
  • Foto: SM Szczecinek

W okresie od 24.04.2017 r. do 30.04.2017 r. strażnicy podjęli 86 interwencji w stosunku do 62 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 25 zdarzeń, z czego w 21 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy.

Od dłuższego czasu Straż Miejska w Szczecinku otrzymywała informacje o psach z innych miast lub wręcz ze schronisk podrzucanych na terenie Szczecinka. W dniu 25.04.2017 r. około godziny 21:55 do dyżurnego Straży Miejskiej zadzwoniła kobieta z telefonu komórkowego. Zgłosiła, że przechodząc przy ul. Kamiennej widziała biegającego samopas psa amstafa. Podając dane dla dyżurnego straży miejskiej, wprowadziła go w błąd podając fałszywe dane. Około godziny 22:23 zadzwoniła druga kobieta twierdząc, że przy ul. Kamiennej trzyma tego psa. Patrol straży miejskiej pełniący służbę wraz z Policjantem udał się na ul. Kamienną celem odebrania psa. Pies był wychudzony. Widać było, że jest zagłodzony i chory. Strażnicy wraz z Policjantem wylegitymowali obie kobiety. Jak się okazało wprowadziły one legitymujących w błąd podając fałszywe dane. Dopiero po pouczeniu jakie popełniły wykroczenie oraz przestępstwo, kobiety podały prawdziwe dane. Okazało się, że obie prowadzą fundację zajmująca się pomocą dla zwierząt a zwierzęta, które wzięły pod opiekę, i którymi powinny się zajmować porzucają na terenie innych miejscowości. Wiedząc, że w Szczecinku funkcjonuje schronisko dla zwierząt prowadzone na wysokim poziomie, aby pozbyć się problemu ze zwierzętami chorymi, porzucają je na naszym terenie. Z posiadanych informacji wynika, że był to kolejny przypadek porzucenia psa przez te kobiety. Tym razem nie udało się im pozostać anonimowymi. Z tego zdarzenia zostaną wyciągnięte konsekwencje. Porzucanie psów jest jedną z form znęcania się nad nimi, a za to grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.

30.04.2017 r. około godziny 16:25 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję. Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie po byłej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku na ul. 28 Lutego znajduje się dzika kaczka z kaczętami. Na miejscu zastano zgłaszającego, który pokazał miejsce, gdzie się znajdowały. Wspólnie ze zgłaszającym odłowiono kaczkę oraz 12 kacząt. Kaczka z małymi została wypuszczona do jeziora na wysokości stanicy wędkarskiej. Film z tej akcji umieszczony na fb miał ponad 20 tysięcy odsłon.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: