Zespół Tańca Współczesnego Rebelia ma już 35 lat!

  • KW
  • 2017-04-29 15:38:08
Zespół Tańca Współczesnego Rebelia ma już 35 lat!
  • Foto: TV Gawex

W piątkowy wieczór (28.04) w szczecineckim kinie Wolność odbył się koncert jubileuszowy ZTW Rebelia. Na scenie wystąpiły wszystkie grupy taneczne, które zaprosiły na swoje występy najbliższych, a także mieszkańców miasta.

Zespół Tańca Współczesnego REBELIA powstał w maju 1982 roku przy ówczesnym Szczecineckim Ośrodku Kultury. Dziś jego rolę pełni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która patronuje zespołowi prowadzonemu przez jego założycielkę – Jarmilę Górę.

Zajęcia prowadzone są w kilku grupach, zróżnicowanych pod względem wieku i poziomu zaawansowania uczestników (a jest ich ok. 100) i oferują możliwość nauki tańca w wielu stylach. W rozwinięciu wszechstronnych umiejętności pomagają tancerzom Rebelii również warsztaty z zaproszonymi pedagogami ,trenerami i choreografami z kraju i zagranicy.

Choreograf zespołu wykorzystuje w swojej pracy wiele technik tańca (modern,contemporary, jazz i street dance) w zależności od stylu i formy tworzonego programu, zespół posiada bowiem w swoim dorobku zarówno etiudy, jak i formy dłuższe z pogranicza teatru tańca o zróżnicowanym charakterze; od form współczesnych po taniec estradowy, zachowując swój rozpoznawalny styl.

"Rebelia" jest grupą uznaną i cenioną nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. Zdobywał prestiżowe laury wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. "Rebelia" swoje programy prezentowała również poza granicami Polski: w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech a od 2001 roku regularnie współpracuje w ramach wymiany kulturalnej z Deutsche Tanzkompanie z Neustrelitz.

Relację z jubileuszowego koncertu Rebelii zobaczą Państwo w TV Gawex w nadchodzącym tygodniu. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: