Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Szczecinek

  • KW
  • 2017-04-28 09:06:04
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

W piątek, 28 kwietnia szczecineccy radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która jak zwykle odbyła się w sali posiedzeń Urzędu Miasta. Dzisiejsze obrady związane były z przegłosowaniem jednej uchwały dotyczącej zmiany uchwały o powierzeniu Burmistrzowi Miasta Szczecinek uprawnień do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wchodzących w skład mienia komunalnego.

Jak zaznacza Katarzyna Dudź, Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek, podczas piątkowego spotkania radnych przekazano burmistrzowi kompetencje do ustalania wysokości cen na szczecineckim wyciągu i wszystkich plażach miejskich. Te obiekty zarządzane były przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną, a teraz zostały przekazane dla Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla uporządkowania tych spraw przekazaliśmy burmistrzowi kompetencje do ustalania cen, a wszystko przez oficjalne otwarcie sezonu wodniackiego, dlatego też sesja odbyła się w trybie nadzwyczajnym - wyjaśnia K. Dudź.

Ze przekazaniem burmistrzowi uprawnień do ustalania wysokości cen za korzystanie z tych obiektów nie zgadzali się radni opozycyjni. Ich zdaniem to rada miasta, a nie burmistrz powinien decydować o takich kwestiach. Ostatecznie uchwałę przegłosowano 13 głosami za, przy 3 wstrzymujących.

Przypomnijmy, oficjalna inauguracja sezonu wodniackiego odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godzinie 10:00 na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: