Rozmawiali o współpracy na linii lokalni przedsiębiorcy - podmioty zrzeszone w Szczecineckim Klastrze Meblowym

  • KW
  • 2017-04-27 15:56:01
Rozmawiali o współpracy na linii lokalni przedsiębiorcy - podmioty zrzeszone w Szczecineckim Klastrze Meblowym
  • Foto: TV Gawex

Zapowiadane wcześniej spotkanie szczecineckich przedsiębiorców z firmami produkującymi w Szczecineckim Klastrze Meblowym, odbyło się dzisiaj (27.04) w Kronospan Design Center. Jego celem jest umożliwienie lokalnym przedsiębiorcom nawiązania współpracy ze zrzeszonymi w klastrze podmiotami gospodarczymi w zakresie obsługi potrzeb związanych z utrzymaniem produkcji, serwisu, transportem oraz innymi działaniami związanymi z funkcjonowaniem i rozbudową zakładów.

Organizatorem spotkania był Burmistrz Szczecinka Burmistrz Jerzego Hardie-Douglasa wraz z firmą Kronospan. Zgodnie z pomysłem stworzenia giełdy kooperacyjnej pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami i firmami działającymi w klastrze, dyskutowano o możliwościach i zakresie takiej współpracy. Spotkanie zostało zainicjowane po informacji od jednego z przedsiębiorców, który prosił wiceburmistrza Raka o zorganizowanie spotkania z firmami działającymi w klastrze, aby dać możliwość kooperacji pomiędzy lokalnymi firmami a "dużymi graczami" tworzącymi klaster meblowy. To bardzo dobry pomysł, dlatego skontaktowałem się z Kronospanem - wyjaśnia nam Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

Przychodzą nowe podmioty z Danii czy Niemiec, które tak naprawdę nie znają lokalnego rynku, a na pewno będą mieć potrzeby różnych dostawców z zakresu usług, towarów czy logistyki. Padła idea, żeby zorganizować takie spotkanie, żebyśmy mogli się zaprezentować, poznać i zobaczyć, gdzie można nawiązać współpracę - dodaje Krzysztof Aleksandrowicz, Członek Zarządu Kronospan i zaznacza, że taka inicjatywa to rozwój przemysłu lokalnego, a także możliwość zarobku i zaoszczędzenia chociażby na transporcie czy kosztach transakcyjnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: