W tym roku wędkowanie na stawach w Marcelinie za darmo

  • KW
  • 2017-04-26 13:51:56
W tym roku wędkowanie na stawach w Marcelinie za darmo
  • Foto: Google Maps

Okolice Szczecinka to bardzo atrakcyjne tereny dla wędkarzy. Amatorzy połowu ryb mają w naszym regionie duży wybór atrakcyjnych akwenów, między innymi zarządzane przez gminę Szczecinek stawy położone w okolicach Marcelina. W tym roku wędkarze będą mogli łowić tam zupełnie za darmo.

Stawy w Marcelinie powstałe w miejscach, gdzie wiele lat temu wydobywane było wapno, cieszą się wśród wędkarzy dużym zainteresowaniem. Dla sympatyków amatorskiego połowu ryb od dłuższego czasu niejasna była jednak sytuacja korzystania z tego akwenu. Gmina Szczecinek, która zarządza stawami, zapowiada, iż wszystkie sprawy z tym związane zostaną niebawem uregulowane. Trzeba zaznaczyć, że na dzisiaj, dopóki nie wyznaczymy na stawach na Marcelinie należących do gminy obwodu rybackiego, można dokonywać tam połowów przez wędkarzy posiadających uprawnienia do wędkowania. Nie będziemy w tym roku pobierać opłat, musimy uregulować sprawy związane ze zdefiniowaniem tego środowiska. Teraz czekamy na zmianę sposobu użytkowania, gdyż teraz są to użytki rolne różnych klas, a powinny być jako wody stojące - wyjaśnia Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Tereny te mają stać się typowym obwodem rybackim przeznaczonym dla wędkarzy. Jak podkreśla wójt, sprawy formalne zaczną być załatwiane jeszcze w tym roku. Wydaje mi się, że proces rozpoczniemy w tym roku, a następne lata powinny spowodować to, że łowiska będą naprawdę atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu i wędkowania - kończy nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: